Okunma

Bu restoranda hesap gülerek ödeniyor!


04 Eylül 2017 Pazartesi 04:00
Bu restoranda hesap gülerek ödeniyor!

Ödeme sistemlerinin yavaş yavaş yayılmaya başladığı bir gerçek. Günümüzde birçok restoranda NFC yardımıyla akıllı telefon kullanılarak hesap ödenebiliyor. Şimdi de bunu bir adım öteye taşıma zamanı.

Kameraya gülümseyin!

Smile to Pay adı verilen sistem ile birlikte cebinizden akıllı telefonunuzu çıkarmanıza dahi gerek kalmayacak ve gülümserken bir fotoğrafınızın çekilmesi yeterli olacak.

17-09/04/smile-to-pay-sdn-shiftdelete.jpg

Bu sistemin fotoğraf gösterilerek kandırılma gibi hatalarının bulunmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Sistemde kullanılan derinlik algılayıcı kameralar sayesinde ödemenin yalnızca benzerlik ile gerçekleştirilebilmesinin de önüne geçilmiş durumda.

Smile to Pay‘in Çin’de yakın zamanda yayılmaya başlayacağını söylemek de yanlış olmaz. Fakat şimdilik yalnızca bazı KFC restoranlarında kullanılabilir durumda. Ayrıca insanların bilmedikleri bir kamera ile fotoğraflarının çekilmesini ne kadar isteyeceği de tartışma konusu.

:: Sizce Smile to Pay mantıklı mı?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bu restoranda hesap gülerek ödeniyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    S3 mini yi de sinirlenince duvara fırlatabiliyor sun daha iyi stres attırıyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Açlıktan sürünüyorlar, halen gülerek hesap ödeme ayakları yapıyorlar

" Bu restoranda hesap gülerek ödeniyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu restoranda hesap gülerek ödeniyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu restoranda hesap gülerek ödeniyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "