Okunma

Bu Saat Hayatınızı Kurtarabilir


05 Şubat 2009 Perşembe 16:09
Bu Saat Hayatınızı Kurtarabilir

Diyelim sıra dışı bir kamp yapalım diye çıktığınız gezide ormanın ortasında veya buzullarla çevrili bir yerde etrafta sizi kurtaracak birileri de yok. (5.sezonu start alan Lost dizisinde bir sahne gibi oldu ama neyse) Bu gibi durumlarda fazla seçeneğiniz yoktur. Her halükarda dua edersiniz ama birincisi, olduğunuz yerde durur, gelip birilerinin sizi kurtarmasını beklersiniz. İkincisi korkmuş bir sesle yardım bulmak için çığlık atarsınız.


Biraz daha küçülürse günlük kullanımda bile tercih edilebilir

Şanslıysanız bileğinizde Lokate Emergency GPS saatiniz vardır ve basit bir şekilde ‘panik’ düğmesine basarak saatinizin türlü acil yardım merkezlerine koordinatlarınızla birlikte çağrı göndermesini bekleyebilirsiniz. Lokate Emergency GPS saati, tam koordinatlarla birlikte acil çağrı merkezine gönderdiği bilgilerle Microsoft’un Virtual Earth haritalarında işaretleniyorsunuz ve 24 saat içinde bulunmanız bu dakikadan sonra çocuk oyuncağı oluyor.

Acil çağrıları sesli mesaj olarak, veya kırmızı alarm şeklinde acil çağrı için kullanabiliyorsunuz. Lokate GPS saatinin yurtdışı satış fiyatı 295 sterlin ve 15 sterlin aylık ödeme olarak belirlenmiş.

:: Şimdi söyleyin, hangi cep telefonu hayatınızı kurtarabilir?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bu Saat Hayatınızı Kurtarabilir”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    süper yazmışan kardaş

" Bu Saat Hayatınızı Kurtarabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Saat Hayatınızı Kurtarabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Saat Hayatınızı Kurtarabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "