Okunma

Bu şirket 50 çalışanına çip takacak!


31 Temmuz 2017 Pazartesi 06:00
Bu şirket 50 çalışanına çip takacak!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Wisconsin eyaletinde faaliyet gösteren Three Square Market adındaki bir şirket, çalışanların kapıları açabilmesi ya da bilgisayarlarda oturum açabilmeleri gibi amaçlarla isteyenlere bir mikroçip takılacağını bildirdi.

İş yerlerinde mikroçip devri başlıyor!

1 Ağustos tarihinden itibaren bu sisteme geçişin yapılacağını belirten şirkette 50 çalışanın vücutlarına mikroçip yerleştirilmesine izin verdiğini de belirtelim.

17-07/31/mikrocip-sdn-shiftdelete-microchip-sdn-shiftdelete.png

Mikroçipler tam olarak kapıları açmak, bilgisayarlara giriş yapabilmek, otomatlardan yiyecek ya da içecek satın almak, fotokopi makinesini kullanmak ve çalışanların sağlık kayıtlarını saklamak gibi işlevlerle kullanılacak.

32M adlı şirketten yapılan açıklamada mikroçiplerin her birinin 300 dolar maliyeti olacağını ama bu operasyonun ücretinin tamamının şirket tarafından karşılanacağının da altı çizildi.

:: Vücuda mikroçip takılması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Bu şirket 50 çalışanına çip takacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  neresine takacK?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mantıklı ve güzel bir çözüm işaret ve orta parmağın üst kesiştiği yere yapılması bence en mantıklı seçim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yazar Murat Sağlam sinema ve dizi sektörüyle "oldukça" ilgiliymiş. Yani bu durumda şu anlaşılıyor: Murat Sağlam sinema ve dizi sektörüyle "yeterince" ilgili daha fazla ilgilenmesine gerek yok! Ya da şöyle olabilir: Murat Sağlam sinema ve dizi sektörüyle "epeyce" ilgili. "Çok" ilgili diyemeyiz çünkü PlayStation 4' oynama çok vaktini alıyor. En son ihtimal olarak da burada ki arkadaşlar "oldukça" ne demek bilmiyor medyanın hemen tamamında olduğu üzere! İnsanlar anlamını bilmedikleri sözcüklere bir sözlüğü açıp bakıp öğrenseler de kulaktan dolma duyup herkes kullanıyor biz de kullanalım demeyip düzgün Türkçe kullansalar çok iyi olacak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  aklıma zeitgeist geldi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunu haber yapmistiniz zaten isitip isitip onumuze koymayin

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ya önemli olan vucutlarında nereye takılacağı merak etmedim değil yani?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zeitgeist belgeselinde anlatılanlar gerçek olmaya başladı :S

" Bu şirket 50 çalışanına çip takacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu şirket 50 çalışanına çip takacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu şirket 50 çalışanına çip takacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "