Okunma

Bu Site Fotoğrafları Arıyor


28 Temmuz 2009 Salı 07:13
Bu Site Fotoğrafları Arıyor

İnternet engin bir deryadır” cümlesi, internet dünyasını özetlemeye yetiyor. Aradığınız hemen her şeyi bulabildiğiniz bu ortamda, bilgisayarınızdaki bir fotoğrafın nerede kullanıldığını bulmak da mümkün. Tineye adlı bir internet sitesi, bilgisayarınızdaki herhangi bir görselin, hangi sitelerde kullanıldığını, hangi boyutlarda bulunabileceğini gösteriyor.

Tineye sayesinde elinizdeki görsellerin nerelerde kullanıldığını öğrenebilmenizin dışında, eğer fotoğrafçıysanız da fotoğraflarınızın sizin haberinizin dışında hangi sitelerde bulunduğunu görebiliyorsunuz. Sitenin en sık kullanım amacı ise, kullanmak istediğiniz arkaplan görsellerin daha büyük çözünürlükteki versiyonlarını bulmak.

:: Daha önce Tineye kullandınız mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bu Site Fotoğrafları Arıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ya bu fikri ben bulmuştum ben düşünüyordum hep aklımdan geçirmiştim vay be yaptılar demek

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Tineye için bir bağlantı verseniz de bizi yazmakla uğraştırmasanız.

" Bu Site Fotoğrafları Arıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Site Fotoğrafları Arıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Site Fotoğrafları Arıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "