Okunma

Bu Tekne Güneş ile Çalışıyor!


30 Eylül 2010 Perşembe 19:25
Bu Tekne Güneş ile Çalışıyor!

Denizciler için önemli diyebileceğimiz bir gelişme ile karşınızdayız. Dünyanın en büyük Güneş enerjisi ile çalışan teknesi bugün itibariyle tekne meraklılarıyla buluştu. Monako‘da yapılan tanıtımda teknenin özellikleri tanıtıldı. Güneş panellerinden oluşan güveertesi ve gövdesi sayesinde gün boyu Güneş enerjisi toplayan tekne, Güneş battığında da depoladığı enerjiyi kullanabilmek üzere tasarlanmış.

Tasarruf Teknesi

Alman girişimci Immo Stroeher ve İsviçreli yatırım uzmanı Raphael Domjan tarafından geliştirilen bu proje ile birlikte teknelerin mazot masraflarının azalması bekleniyor. Böylece mazot hem sektörde kalmış olacak hem de tekne sahibi daha ucuz enerji depolayabilecek. Tekne, 15 Knot hıza çıkabiliyor. Videoyu izleyelim:

 

#y3/d5e0a8eef82ce84cfddb00c56364e1db.flv#

 

 

:: Böyle bir tekne edinmek ister miydiniz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Tekne Güneş ile Çalışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Tekne Güneş ile Çalışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Tekne Güneş ile Çalışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "