Okunma

Bu Ürün Devrim Yaratacak


18 Ocak 2011 Salı 20:26
Bu Ürün Devrim Yaratacak

Çok fonksiyonlu bir yazıcıdan çok bir eğlence kutusunu andıran Lexmark’ın bu yeni ürünü birçok gelişmiş ve yeni özellikle birlikte geliyor. Ürüne ilk baktığımızda ilginç tasarımı dikkat çekiyor. Lexmark bu ürünü tanıtırken bizlere yeni multimedya üssümüz bu aynı zamanda da müzik ve video dosyalarını oynatabiliyor dese inanırdık. 

Fakat işin gerçeği öyle değil. Ürün çok fonksiyonlu bir yazıcı. Bu ürüne sahip olduğunuzda bir dokumanı yazdırabiliyor, kopyalayabiliyor, tarayabiliyor, faks gönderebiliyor ve mail atabiliyorsunuz. İşte resimde görmüş olduğunuz Lexmark’ın yeni ürünü GENESIS S815 yukarda sizlere söylediğimiz tüm özellikleri sunmak için tasarlanmış.

İsterseniz ürünün tarama özeliğinden incelemeye başlayalım. Bu ürünü ilginç kılan özelliklerden bir tanesi tarama. Çünkü ürünün tarayıcı bölümü standart tarayıcılardan oldukça farklı. Ürünün tarama camının alt bölümünde 10 megapiksel Mono CMOS sensor bulunuyor. Ürün bir fotoğraf makinesi gibi ürünün resmini çekerek size sunum yapıyor.

Duyunca sizde şaşırdınız değil mi? Bizde ilk gördüğümüzde oldukça şaşırdık fakat ürünün performansı normal tarayıcıları aratmayacak derecede. Bu tarz tarayıcılara Flatbed Scanner yani Yatık biçimli tarayıcılar deniyor.

Bu tarayıcının konumu sizin tarama işleminizi kolaylaştırmak için tasarlanmış. Yapılan testlerde tarayıcının 300 dpi tarama yaptığına şahit olduk. Ürünün tarama özeliklerinin oldukça sevindirici olduğu söylenebilir. Çünkü bu ürünü satın aldığınızda sadece bir çok fonksiyonlu cihaz satın almıyorsunuz.

Ürünle birlikte gelen akıllı yazılımı da kullanıyorsunuz. Bu yazılımın yazıcıya kattığı değer oldukça büyük. Yazıcının ön bölümünde 4.3 inç bir LCD ekran bulunuyor. Bu ekran dokunmatik ve yazıcıya bu ekran üzerinden hükmedebiliyorsunuz.

Bu ekran üzerinden bastıracağınız dokümanlar üzerinde oynamalar yapabilir veya tarayacağınız dokümanı nereye göndereceğinizi belirleyebilirsiniz. Bu özellikten yararlanarak tarama yaptığınız dokümanı mail yolu ile de gönderebiliyorsunuz. Çünkü yazıcının WiFi özelliği de mevcut.

WiFİ ayesinde birçok kullanıcı bu yazıcıdan baskı alma özgürlüğüne de kavuşuyor. Ürünün çift taraflı baskı özelliği sayesinde kağıt tasarrufu yapabildiğiniz gibi yazıcının elektrik tüketimini de azaltmış oluyorsunuz.

Ürünün baskı özelliklerine baktığımızda 4 renkli kartuşa sahip olduğunuz görüyoruz. Maksimum çözünürlük siyah beyaz baskı için 2400 x 1200 dpi ve renkli baskı için 4800 x 1200 dpi. Yapılan test baskılarında da ürünün gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Ürünün baskı hızı ise oldukça tatminkar. Siyah beyaz baskılarda ürün dakikada 33 sayfa, renkli baskılarda ise 30 sayfa doküman basabiliyor. Ürünün tek kağıt tepsisi arka bölümde yer alıyor. Bu kağıt tepsisinin kapasitesi 100 sayfa.

Ürünün medya ürünlerine desteği de tam. Sağ bölümde yer alan USB ve kart okuyucu genişleme yuvaları sayesinde birçok farklı aygıtla bu yazıcıya erişmeniz mümkün. Ürünü güç tüketimi de tam kapasite ile çalışırken 32 watt.

Lexmark’ın devrim yaratacak çok fonksiyonlu ürününü tasarım ve performans açısından oldukça başarılı bulduk. Ürünün en beğendiğimiz yanı ise 3 saniyede tarama yapabilmesi. Ayrıca ürün ile tarama yaparken sunulan seçeneklerde oldukça başarılı. Birden fazla resmi aynı tabla üzerinde tarama yapsanız dahi ürün bu resimlerin çıktılarını size ayrı ayrı sunabiliyor.

Ürünün son kullanıcı fiyatı ise Türkiye için henüz belli değil. İngiltere fiyatı ise 400 Sterlin civarında olacak. Yakın süre içerisinde test merkezimizde iyice terleteceğimiz ürünün detaylı test sonuçlarını önümüzdeki günlerde sizlere sunacağız.

:: Lexmark GENESIS S815 hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.

 

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bu Ürün Devrim Yaratacak”

  1. cgrszone dedi ki:

    Lexmark’dan bir kere soğudum artık bedava verseler de almam…

" Bu Ürün Devrim Yaratacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Ürün Devrim Yaratacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Ürün Devrim Yaratacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "