Okunma

Bu Yıl Call of Duty Neler Sunacak?


03 Mayıs 2016 Salı 14:00
Bu Yıl Call of Duty Neler Sunacak?

Bu sene Infinity Ward‘un geliştirdiği ve Activision‘ın piyasaya sürmeye hazırlandığı Call of Duty: Infinite Warfare, geçtiğimiz saatlerde ilk resmi tanıtım videosu ile duyurulmuştu.

Call of Duty açısından oldukça hareketli geçen şu günlerde, hem duyduğumuz tüm dedikodular noktalanmış, hem de Call of Duty adına her şey açığa kavuşmuştu.

Bilindiği gibi Call of Duty: Ghosts II projesi rafa kaldırılmış, yerini uzak gelecek temalı Call of Duty: Infinite Warfare almıştı. Yeni nesile geçtiğimiz günden beri dedikoduları süren Call of Duty: Modern Warfare Remastered ise resmi olarak duyurulmuştu.

Bu sene piyasaya iki adet Call of Duty oyunu gelecek. Biri yenilenmiş sürüm olsa bile bakalım bizlere bu iki oyun neler sunacak?

Call of Duty: Infinite Warfare duyurusundan sonra en çok merak edilen konulardan biri de bu oldu. Tanıtım videosunda, sadece Call of Duty: Infinite Warfare‘ın Legacy Edition sürümünü satın alanların oyuna erişebileceği resmi olarak belirtildi.

Bu sürüm için 79 dolar ödeyerek oyuna sahip olabileceksiniz. Ayrıca Infinite Warfare‘ın diğer özel sürümleri de bu oyunu içerek.

Diğer sürümler ise şu şekilde olacak;

Call of Duty: Infinite Warfare – Digital Deluxe Edition

Bu sürüm 99 Dolar ile 109 Euro arasında satılacak. Ana Oyun olan Call of Duty: Infinite Warfare‘ı içerisinde barındırırken, Call of Duty: Modern Warfare Remastered‘ı da içerisinde barındıracak. Ve son olarak Infinite Warfare’ın Season Pass sürümü de bu pakete dahil olacak.

Call of Duty: Infinite Warfare – Legacy Pro Edition

Az önce bahsettiğimiz Digital Deluxe Edition sürümündeki her şeyi içerisinde barındıracak ancak onun dışında özel koleksiyon sürümü olan Steelbook‘u, oyunun resmi Soundtrack albümünü ve bu sürüme özel olan birkaç dijital içeriği de bünyesinde barındıracak.

Bu paket ise 119 Dolar ile 119 Euro arasında satılan en geniş paket olacak.

Bu paketleri, oyunun Türkiye resmi distribütörlerinin ülkemize getireceğini düşünüyoruz. Türkiye’deki dolar ve euronun kur fiyatlarının önümüzdeki kasım ayına kadar değişkenlik gösterebileceği için Türkiye için bu fiyatın net olarak ne kadar olacağını bilemeyeceğiz ancak şu anki değeri kadar harcamayı göze almanız gerekebilecek.

16-05/03/call-of-duty-modern-warfare-remastered-key-art_mcw6.jpg

Call of Duty: MW Remastered ayrı satılacak mı?

Maalesef Call of Duty: Modern Warfare Remastered ayrı bir şekilde satılmayacak. Oyuna sadece Call of Duty: Infinite Warfare‘ın özel sürümlerini satın alanlar erişebilecek.

Tabii bu durum ileride değişkenlik göstererek, ayrı bir şekilde satılabilir ancak bunun için en az 2017 senesini beklememiz gerekecek.

Call of Duty: MW Remastered PC için çıkacak mı?

Şu an belirtilenlere göre oyun PC için de çıkacak fakat yine oyunun özel sürümlerini satın alanlar için sunulacak.

MW’ın eskisi ve yenisi arasındaki farklar!

Call of Duty: Modern Warfare Remastered ile 2007 senesinde yılın oyunu olarak piyasadaki yerini koruyan Call of Duty 4: Modern Warfare arasındaki grafik farkına aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.

Yeni oyunda, ışıklandırmalarından kaplama detaylarına kadar baştan aşağı elden geçirilmiş bir şekilde geri dönecek ve senaryo modunun yanı sıra Multiplayer oyuncular için 10 farklı harita bulunacak.

Haritaların tam listesi henüz açıklanmadı ancak Crash, Backlot ve Crossfire‘ın listeye dahil olacağı netleşti.

16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_old_capture_1.jpg 16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_new_capture_1.jpg

16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_old_capture_3.jpg 16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_new_capture_3-600x319.jpg

16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_old_capture_4.jpg 16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_new_capture_4-600x321.jpg

16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_old_capture_5.jpg 16-05/03/call_of_duty_modern_warfare_remaster_comparison_shot_new_capture_5-600x315.jpg

Call of Duty: Infinite Warfare & Call of Duty: Modern Warfare Remastered, 4 Kasım 2016‘da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasadaki yerini alacak.

:: Bu senenin Call of Duty oyunları ile ilgili beklentileriniz nelerdir?
yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Bu Yıl Call of Duty Neler Sunacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Oyun suresi kac saat

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İşte aradığım buydu MW Remastered PC'ye çıkacak mı? Çok teşşekkürler Shiftdelete ailesi seviliyorsunuz… ozaman eski günlere devam Price ı yüksek kalitede görmek için sabırsızlanıyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Modern Warfare serisi ***** düşünmüşler,çok sevindim.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  captain price ı yeni nesilde görecez desene. şu an çok mutlu oldum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Aradan 9 sene gecsin az bi fark oyun yap şaka gibi 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yuh fiyata bak 116 euro

 7. SDN Okuru dedi ki:

  CoD bitmiş…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  1.dunya savasi ve 2.dunya savasi yapmadikca cod bitik benim icin

" Bu Yıl Call of Duty Neler Sunacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Yıl Call of Duty Neler Sunacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Yıl Call of Duty Neler Sunacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "