Bugatti Chrion geri çağrıldı!


21 Temmuz 2018 Cumartesi 15:57
Bugatti Chrion geri çağrıldı!

Dünyanın en pahalı ve en hızlı süper otomobillerinden birisi olan Bugatti Chrion geri çağrıldı! Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde gerçekleşen olayın detaylarına hep beraber bir göz atalım.

ABD’de 2 adet Bugatti Chrion geri çağrıldı!

1500 beygir güç üreterek dünyanın en hızlı otomobillerinden ve aynı zamanda yaklaşık 3 milyon Euro’luk fiyatıyla da dünyanın en pahalı otomobillerinden birisi olan Bugatti Chrion için kötü bir haber var.

ABD’de de satışı gerçekleştirilen 2 adet Bugatti Chrion, hava yastıklarında meydana gelen bir problem neticesinde geri çağrıldı.

ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi (NHTSA)’nın belirttiğine göre, bu iki süper otomobilin yan hava yastıklarının ısı kalkanları düzgün şekilde monte edilmemiş olabilir. Buda hava yastığının bazı dış hava sıcaklığı koşullarında düzgün çalışmamasına sebebiyet verebilir.

Bu duruma sebebiyet veren Chiron hava yastıklarının Romanya’da Key Safety Systems adındaki bir firma tarafından üretildiği açıklanırken, söz konusu problemin Bugatti’nin yüksek sıcaklıktaki gerçekleştirdiği testler neticesinde fark edilmiş.

Bu esnada hava yastığının gaz jeneratörü üzerinde yanık izlerinin görülmesi üzerine yapılan detaylı incelemede ise Key Safety Systems isimli firmanın yan hava yastıklarındaki gaz jeneratörlerinin ısı kalkanlarını hatalı montaj yaptığı fark edilmiş.

Bu hatalı montajdan etkilenen ve satışa çıkan otomobil sayısı ise sadece 2 adet olmuş. Bugatti’nin destek ekibi söz konusu 2 aracın sahiplerine ulaşarak gereken değişimi garanti kapsamında yapacağını açıkladı.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bu araba benim olsun aga 1 yıl bineyim sonra kafama sıkarım bu dünya da işim bitmiş olur o kadar diyorum bu efsaneyi sürerken hayal ediyorum da of diyorum be asla frene basmam

Mnsncls
Mnsncls
2 yıl önce

Abi tek hayalin bu arabaya binmekse binmeden sık kafana zaten. Bu kadar ufak hayalin olmasın. Hayalin pasta olsun ulaşırsan eğer üzerine çilek olur bu araba en fazla. Kimi pastanın üzerindeki Çiğeli sever kimi, gerek duymaz başka bir şey ister üzerinde, kimi sadece pastası olmasıyla yetinir. Ama o pastayı yapmak zaten pek çok şey gerektirir. Onca uğraştan sonra çilek senin için ufak bir hediye olur ve keyfini sürersin çünkü haketmişsindir zaten. Lütfen bu kadar kısır hayalleriniz olmasın. Sanırım yaşın ufak aklın kemale tam ermemiş o yüzden böyle söylüyorsundur he eğer ki ermişse bu düşüncene üzülürüm.

Hânedan-ı Âl’i Osman
Hânedan-ı Âl’i Osman
2 yıl önce
Yanıtla  Mnsncls

Zâtınıza, lisan-ı münasip olarak anlattığınız bu ahvâlden mütevellit arz-ı şükranlarımı iletirim. Niteküm dostumuz sürç-i lisan etmiş.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Ne gerek var illa çok pahalı şeyemi binmekle iş bitecek sasece nefes almak güzel çiçekleri koklayabilmek bunlar bile bu araçtan iyidir nefes alacak ciğerlerin koku alacak burnun bundan çok daha önemli bu araç olmadan yaşarsın ama ciğer ve burun olmadan peki?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

hayatta en önemli şey sağlık gerisi yalan…

" Bugatti Chrion geri çağrıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bugatti Chrion geri çağrıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bugatti Chrion geri çağrıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)