Okunma

Bugün Aslında Dündü filmi VR oyun oluyor!


03 Şubat 2019 Pazar 19:00
Bugün Aslında Dündü filmi VR oyun oluyor!

VR deneyimi daha yeni yeni hayatımıza giriyor. Daha çok basit oyunlar ve uygulamalar için kullanılan VR, oyun sektörüne ise tam olarak giriş yapabilmiş değil. Bill Murray‘ın 1993 yılında başrolünde oynadığı Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day) ise VR oyun deneyimine yeni bir soluk getirebilir.

Film bir Meteoroloji sunucusunun, küçük bir Amerikan kasabasında yapılan bahar festivaline gitmesiyle başlıyor. Festivalde yaşanan bir aksaklık sonrası yeniden New York‘a dönmeye kalkan ekip yoldayken, sunucu kendini yeniden otel odasında uyanırken buluyor.

Bugün Aslında Dündü VR oyun nasıl bir konu işleyecek?

Burada filmde bahsi geçen hikayeden sonrası konu alınıyor. VR‘da filmin ana karakteri Phil Connors‘ın oğlunu oynuyoruz. Babası gibi bir günün içinde takılıp kalan Connors‘ı bu zaman sarmalından kurtarmak ise oyuncuya düşüyor.

Oyunun 2019 yılı içinde çıkması bekleniyor ancak kesin bir tarih ortaya çıkmış değil. Oyunun tam olarak nerede geçtiği henüz belli değil ancak, bu sarmaldan kurtulmak için filmden ilham alarak ipuçlarını iyi takip etmemiz gerekecek.

VR, oyun ve sinema sektörünün geleceği olarak görülüyor. Ancak bu teknoloji uzun yıllardır hayatımızda olmasına rağmen henüz tüketici alışkanlıklarını değiştirebilmiş değil. Buna karşın VR ve AR gün geçtikçe pazar payını arttırıyor.

Burada VR teknolojisinin gün geçtikçe daha ulaşılabilir seviyelere geliyor olmasının da payı var. Ancak içerik üreticilerin VR için daha fazla içerik oluşturması önemli. Bugün Aslında Dündü bu anlamda sinema ve oyun sektörünün daha cesur davranmasının önünü açabilir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Filmi izlemiş miydiniz, filmin devamının VR oyun yoluyla gelecek olması sizi heyecanlandırdı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bugün Aslında Dündü filmi VR oyun oluyor!”

  1. root61 dedi ki:

    VR ı 2023 den sonra tozlu raflarda anacağız. Belli başlı simülasyonlar dışında son kullanıcı kesim bu teknolojiyi tüketmez. Keza aynı 3D tvlerin sonu gibi aynı son bekliyor VRı.

    1. Anonim dedi ki:

      Bu sözlerini unutma

" Bugün Aslında Dündü filmi VR oyun oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bugün Aslında Dündü filmi VR oyun oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bugün Aslında Dündü filmi VR oyun oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "