Okunma

Bükülmeye Duyarlı Bilgisayar


20 Nisan 2008 Pazar 21:00
Bükülmeye Duyarlı Bilgisayar
Microsoft‘un üzerinde çalıştığı bir teknoloji, özellikle yüksek taşınabilirliğe sahip kişisel bilgisayarların (UMPC) kullanımında, kullanıcı ile ürün arasındaki etkileşime yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Bu sistemde, gerçekten bükülmeyen ama uyguladığınız kuvveti hisseden UMPC türü ürünler, bazı durumlarda isteklerinize çok daha hızlı ve etkili şekilde tepki verebiliyor. Kabul edelim, sürekli tuşlara basmak yerine arada bir farklı yöntemleri kullanmak da güzel bir seçenek olacaktır.

Bilgi için: Microsoft Research

İlgili Belge: I Sense a Disturbance in the Force (PDF, İngilizce, 829 KB)

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bükülmeye Duyarlı Bilgisayar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bükülmeye Duyarlı Bilgisayar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bükülmeye Duyarlı Bilgisayar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "