Bulut çözümleri Google Cloud Day’de konuşuldu


04 Ekim 2019 Cuma 10:26
Bulut çözümleri Google Cloud Day’de konuşuldu

Bulut dünyasında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. İstanbul’da gerçekleştirilen Google Cloud Day de bu dünyada yaşanan en son gelişmeler mercek altına alındı. Yapay Zeka teknolojisinin kazandığı ivme ile birçok konuda yeni nesil ihtiyaçlara sunulan çözümler burada konuşuldu. Ayrıca, Google Anthos da burada tanıtıldı.

Google Cloud Day kapsamında Google Anthos tanıtıldı

Google Cloud Day kapsamında Google Cloud Ülke Müdürü Önder Güler, Ürün Yönetimi Direktörü Evren Eryürek, Ürün ve Çözümler Kıdemli Direktörü Chandra Ranjan ve Orta Doğu-Afrika-Türkiye Bulut Mühendisleri Direktörü Saad Ouchkir açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Etkinlikte hem bulut teknolojisini iş süreçlerine yansıtan markaların yetkilileri deneyimlerini paylaştı hem de bulut platformunun her ölçekteki kurum için sunduğu avantajlar anlatıldı.

Google Cloud’un açık hibrit platformu Google Anthos da bu etkinlikte tanıtıldı. Anthos, işletmelerin mevcut şirket içi yatırımlarda ya da herkese açık bulutta modern karma uygulamalar oluşturmasına ve bunları yönetmesine imkan tanıyor. Google’ın öncülük ettiği Kubernetes, Istio ve Knative gibi açık kaynak teknolojileri üzerinde oluşturulan Anthos, şirket içi ve bulut ortamları arasında tutarlılık sağlıyor. Uygulama geliştirmeyi hızlandıran Anthos aynı zamanda container’lar, mikro hizmetler ve hizmet ağı gibi dönüşüme dayalı teknolojilerin stratejik olarak kullanılabilmesini mümkün hale getiriyor.

Google Cloud Ülke Müdürü Önder Güler yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gartner’e göre, kamu bulut hizmetleri pazarının 2022 yılına kadar 360,2 milyar ABD Doları‘na ulaşması bekleniyor, yani bulut büyümeye devam ediyor. Biz de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Google Cloud’un bulut alanında yaptığı yatırımlar 30 milyar dolardan 47 milyar dolara çıktı ve bu alanda sene başından bu yana 130 yeni ürünün kullanıma sunuldu. Her ölçekten işletmeye Altyapı Modernizasyonu, Uygulama Geliştirme, Veri Yönetimi, Akıllı Analitik ve Verimlilik ve İşbirliği başlıklarında çözümlerimizle destek oluyoruz. Google Cloud; Güvenlik ve Güvenilirlik, Hibrit ve Çoklu Bulut, Açık Kaynak Geliştiricileri için En İyi Platform, ve Yapay Zeka / Makine Öğrenimi (AI/ML) Yetenekleri gibi özellikleriyle pazarda farklı teknolojilerin geliştirilmesinde öncülük ediyor.”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bulut çözümleri Google Cloud Day’de konuşuldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bulut çözümleri Google Cloud Day’de konuşuldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bulut çözümleri Google Cloud Day’de konuşuldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  2. 2 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!