Bursa Bilişim Baharı Başladı!


03 Mayıs 2013 Cuma 12:50
Bursa Bilişim Baharı Başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Bilim Merkezleri Araştırma Geliştirme Enstitüsü tarafından desteklenen ve Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliği, bugün başladı.

Bursa Merinos Parkı Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuar Alanı’nda 3 gün sürecek olan bilim şenliğini 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Geleceğin otomobilleri

Bu yıl “Geleceğin Otomobilleri” temasını taşıyan şenlikte gün boyunca sürecek bilimsel etkinliklerin arasında; güneş ve hidrojen gibi alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan 15 araç, elektrik- elektronik, tekstil, kimya gibi atölye çalışmaları, eğlenceli ve öğretici deneyler içeren bilim şovları ve İtalyan grup tarafından sahnelenen roket şovu yer alıyor. Bilim Şenliği’nde bunun yanı sıra 10 mesleki yönlendirme çadırı, kişisel deney düzeneklerini geliştirmiş ve patent almış Türkiye çapında 60 mucit, bilimsel çalışmalar yürüten 11 Bilim Merkezi ve 53 üniversite grubu da yer alıyor.

Çocuklarımız ve gençlerimiz için

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından olduğunu düşündükleri ancak bugüne kadar bu düzeyde hayata geçirilmemiş Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi projesini hayata geçirmiş olmanın gururunu yaşadıklarını hatırlatarak, şunları söyledi: “Dünyanın birçok önemli ülke ve şehirlerindeki örnekleri inceleyip, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde bilimsel konuları sunmak amacıyla merkezimizi geliştirdik. Yaklaşık 150 deney düzeneği ve özel tasarım galerilerinin sergilendiği, eğitim salonlarının, kafetaryasının, kimya ve fizik atölyelerinin olduğu yeni yerimizde çocuklarımızı bilimsel kampların, atölye çalışmalarının, bilimsel şovların yapılacağı yoğun bir içerik beklemekte. Önümüzdeki 6 ay içerisinde BTM’nin ana binasının inşaatını tamamlamayı ve 12.000m2 lik alan üzerinde gençlerimize bilgi sunmayı, simülatörler, planetaryum ve özel tasarım galerilerinden oluşan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi projesini hayata geçirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

:: Bu tip etkinliklere katılmak için özen gösteriyor musunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

herhangi bir başvuru , kayıt vb yapılması gerekiyor mu ?

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Hayır merinos parkına gidip etkinliğin içinde bulabilirsiniz kendinizi 5 mayıs a kadar devam edecek

" Bursa Bilişim Baharı Başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bursa Bilişim Baharı Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bursa Bilişim Baharı Başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!