Okunma

George Bush Facebook’a Konuştu


29 Kasım 2010 Pazartesi 23:00
George Bush Facebook’a Konuştu

500 milyon üyesiyle büyük bir sosyal güç haline gelen Facebook bugün tarihinin en önemli konuklarından birini ağırladı. Eski Amerikan Başkanı George Bush, yeni kitabının tanıtımı için sitenin Livestream servisini seçti.

Kısa süre önce aktif olan bu serviste, şimdilik konserler ve röportajlar gibi canlı yayınlar bulunuyor. Canlı yayında kendine yöneltilen soruları cevaplayan Bush WikiLeaks‘den, Kore savaşına kadar birçok sıcak konuyu da değerlendirdi.

 


Bush Facebook CEO’suna yakın tavırlar sergiledi

 

Alışılmışım dışında esprili ve mizahi cevaplar vermeyi tercih eden Bush’a ise Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg eşlik etti. Wikileaks konusunda, sert açıklamalar yapan Bush, sitenin yaptığı işin gazeteciliğin sulandırılmış hali olduğunun altını çizdi.

Bush Neler Anlattı?

İktidarda olduğu dönem boyunca iki savaşın çıkmasığını sağlayan Bush kendini izleyen milyonlarca izleyiciye kayıtsız şartsız sevginin dünyadaki en önemli şey olduğunu anlattı.

 

Hayatın zor olduğunu  ve insanların sevdiklerinin başına bir şey gelmeden onlarla bol bol vakit geçirmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Bush, artık görevinin bittiğini ve dünyaya şekil vermek istemediğini de söyledi.

 

 

Anılarının bulunduğu kitabı sadece yeni nesillere örnek olsun diye yazdığını belirtten Bush kendine yöneltilen tüm soruları yanıtladı. Tüm bunlar olurken ise canlı sohbet bölümünde Facebook kullanıcılar 11 Eylül komplo teorileri hakkında sohbet etmeye devam ettiler.

Facebook modları canlı sohbet alanında çıkan kavgalara karşı bir şey yapmadı. Türkiye saatiyle 01:00 gibi biten röportajla birlikte ünlü sosyal ağ tarihe bir kez daha geçti.

Zuckerberg’ün Bush’a karşı olan yakın tavırları ise izleyicilerin gözünden kaçmadı.İnternet üzerinde büyük bir güç olmak için her türlü adımı atan genç Facebok CEO’sunun bir sonraki durağının politika olacağı ise bu sohbetle birlikte daha da kesinleşmiş oldu.

:: Facebook’un siyasetçilere bu kadar yakın olması sizi rahatsız ediyor mu?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" George Bush Facebook’a Konuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere George Bush Facebook’a Konuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda George Bush Facebook’a Konuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "