Okunma

busuu Yeniden Görücüye Çıkıyor


28 Nisan 2014 Pazartesi 17:00
busuu Yeniden Görücüye Çıkıyor

Dil öğrenme topluluğu busuu, platformumuzun aylarca yeniden geliştirilmesinden sonra web kullanıcılarına 12, mobil kullanıcılarına 11 lisan sunan yeniden tasarlanan websitesi ve mobil uygulamasını tekrar lanse ederek tüm dünyadaki 40 milyon kullanıcısı için dil öğrenmeyi çok daha fazla ayrıcalıklarla daha da kolaylaştırıyor.

Lansman yaz sezonu gelmeden kullanıcıların dil yeteneğine dair hafızalarını tazelemek için tam vaktinde planlandı. Yeni kolaylaştırılmış arayüz ve kapsayan programlar ‘atıştırma temelli öğrenme’ deneyimi yoluyla kullanıcılar için daha iyi öğrenmeyi desteklemeyi amaçlıyor; kişisel programa uygun dil öğrenmeyi sağlıyor. Bu amaçla, yeniden tasarım, görevleri daha hızlı tamamlamayı sağlayan daha kısa üniteler içermekte, bu da yoğun kullanıcıların öğrenmelerini devam ettirmelerine ve öğrenmek için motive kalmalarına imkan vererek sonuçta daha ziyade etkili bir kurs sağlamaktadır.

Dil öğrenmeyi kolaylaştıran gramer üniteleri uygulamaları

Görsel olarak, yeniden tasarıma kişisel ihtiyaçlar ve ilgilerden yola çıkarak kullanıcıların kendi öğrenme deneyimlerini şekillendirmelerine izin veren bir dizi aktivite için belirgin ikonlar eşlik ediyor. Arayüz, kullanıcılara öğrenmek için kendi alanlarını vermek, kendi parmak uçlarında diğer busuu arkadaşlarıyla ısmarlama bir öğrenme deneyimi yaratmak için tasarlandı. Tamamen yeni içerikli İngilizce ve İspanyolca ile, aynı zamanda yeni gramer üniteleri ile toplamda 60’a ulaşıldı. Buna ek olarak, sonuçta yeni bir dil öğrenmeyi öncekinden daha kolay hale getiren gramer üniteleri uygulamaları, vs gibi yeni alıştırma tipleri bulunuyor.

Uygulama, hem web hem de mobil genelinde offline senkronizasyon ile sık sık seyahat eden topluluklar ve evden işe yolculuk edenler için ideal. Her ünite üzerinde çalışırken, kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar ve ne yaparlarsa yapsınlar, öğrenmeye dair gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak için busuu otomatik olarak sonraki üç üniteyi indirir. Yeniden tasarım, geniş kullanıcı deneyimi geribildiriminden devam etmekte ve parlak bir renk paleti ve basit bir düzen ile deneyimi daha ilgi çekici hale getirmektedir.

İşbirlikçi öğrenmeye teşvik

Platform, anadillerini konuşan ve hızla büyüyen topluluktan destekle; kullanıcıların dinleme, yazma, okuma ve konuşma pratiği yapmaları için eşsiz bir fırsat sunarak işbirlikçi öğrenmeye teşvik ediyor. Bu yolla, her busuu kullanıcısı kendi anadillerini öğrenenlere yardım sunarken akıcı konuşan yerellerden yardım isteyerek hem öğrenci hem öğreten oluyor.

:: Yabancı dil öğrenmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “busuu Yeniden Görücüye Çıkıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bedava mı bu program

" busuu Yeniden Görücüye Çıkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere busuu Yeniden Görücüye Çıkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda busuu Yeniden Görücüye Çıkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "