Bütün trafik ışıkları yeşil yanarsa ne olur?


04 Şubat 2021 Perşembe 18:08
ABONE OL
Bütün trafik ışıkları yeşil yanarsa ne olur?

STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ) ile Sakarya Üniversitesi iş birliği ile üniversitenin Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesinde elektrik dağıtımı ve su yönetimi gibi altyapıların güvenliğine yönelik çalışmalar yapılacak olan “Ulusal Test Yatağı Merkezi” kuruldu. ShiftDelete.Net ekibi, merkezin açılışına katıldı, yetkililere hangi teknolojilerin kullanıldığını sordu.

Ulusal Test Yatağı Merkezi kuruldu

STM ve Sakarya Üniversitesi iş birliği ile kurulan merkezin açılışı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın da katıldığı törenle yapıldı. Kritik altyapılarda siber saldırılara karşı güvenlik sağlayacak UTYM hakkındaki ayrıntılar için sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, bilgi ve iletişim altyapısının tüm altyapılarla bulunan ilişkisi nedeniyle büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Kritik altyapılara sahip sektörlerin sıklıkla siber suçluların hedefi haline geldiğini söyleyen Sayan, siber saldırıların şehirlerin ve tüm ülkenin günlük hayatını sekteye uğratma ve telafisi mümkün olmayan zararlara sebep olma potansiyeli taşıdığını kaydetti.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da bir yılı aşkın süredir yürütülen projesinin tamamlanmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi:

“Başta İbrahim Özçelik hoca olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim. Üniversitelerin en önemli fonksiyonlarından biri bir kez daha üniversitemizde ete ve kemiğe büründü. Bu test yatağı Türkiye’de bir ilk ve inanıyorum ki kritik altyapıların güvenliğinin sağlanması bakımından sektörün önemli bir ihtiyacını karşılayacak. STM gibi önemli bir savunma sanayi kuruluşumuzla iş birliği yaparak sektöre katma değeri yüksek bir hizmet sunabilme imkânına kavuştuk.”

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz ise “Siber güvenlik, kritik sivil altyapılarımızın işlerliğini sürdürebilmesi açısından da önemli bir alan olarak ortaya çıkıyor” dedi.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

Hah tamam eşeğin aklına karpuz kabuğunu soktunuz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

Hiç ışık olmayınca ne olacaksa o olur

Emre
Emre
27 gün önce

Haber niteliği olmayan muazzam haber

" Bütün trafik ışıkları yeşil yanarsa ne olur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bütün trafik ışıkları yeşil yanarsa ne olur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bütün trafik ışıkları yeşil yanarsa ne olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği