Büyük dosya göndermek için 10 servis ve program


30 Nisan 2021 Cuma 22:32
ABONE OL
Büyük dosya göndermek için 10 servis ve program

İnternet üzerinden büyük boyutlu dosya gönderme oldukça zahmetli bir süreç. Nispeten az yer kaplayan fotoğraflarda sıkıntı olmuyor. Ancak boyutu GB seviyelerine çıkan videolar veya başka dosya biçimlerini gönderirken sıkıntı yaşanabiliyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarının ve mail servislerinin maksimum dosya boyutunu sınırlaması nedeniyle, devasa boyuttaki dosyalar gönderilemiyor.

Bu problemlerin çözümü ise, büyük dosya gönderme konusundaki sıkıntıları çözmeye yönelik geliştirilen servislerde saklı. “Dosya transfer sitesi” olarak da anılan bu servisler, kullanıcıları boyut sınırından kurtarıyor. Büyük dosya gönderme için en iyi 10 servis rehberimizde, işinize yarayabilecek sitelerden ve uygulamalardan bahsettik.

Büyük dosya gönderme siteleri ve programları

– WeTransfer
– File Dropper
– MEGA
– SurgeSend
– Lifebox Transfer
– Send Anywhere
– Mediafire
– Volafile
– WeSendit
– TransferXL

1) WeTransfer

Büyük dosya gönderme dendiğinde öne çıkan servislerin başında WeTransfer geliyor. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü olan WeTransfer’in Android ve iOS‘in yanı sıra Mac için özel uygulamaları bulunuyor. Fakat Windows kullanıcıları ise sadece web sitesi aracılığıyla büyük dosya gönderimi yapabiliyorlar.

WeTransfer ücretsiz sürümde dosya başı 2 GB gönderime izin veriyor. Ancak bu rakam, pro versiyonunda ise 20 GB’a kadar çıkabiliyor. Ayrıca dosyalarınızı parolayla korumak için de yine ücretli sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

büyük dosya gönderme

WeTransfer’in arayüzü

WeTransfer ücretsiz sürüm özellikleri:

– Maksimum 2 GB dosya gönderimi
– Aynı anda en fazla 3 alıcı
– Dosyayı yeniden gönderebilme
– Gönderilen dosyayı silme

WeTransfer Pro özellikleri:

– Maksimum 20 GB dosya gönderimi
– 1 TB depolama alanı
– Aynı anda en fazla 50 alıcı
– Dosyayı yeniden gönderme ve silme
– Gönderilen dosyaları parola ile koruma
– İki faktörlü kimlik doğrulama

Kullanılabilirlik: Windows, Mac, Android, iOS

2) File Dropper

Yüksek boyutlu dosyaları gönderme için kullanabileceğiniz bir diğer servisin adı File Dropper. Sade ve basit bir arayüzü olan site kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bu yönüyle diğer büyük dosya gönderme servisleri ile kendisini ayrıştıran File Dropper, 5 GB dosya gönderilmesine müsaade ediyor.

File Dropper ile büyük dosya gönderme için yapmanız gereken ilk şey, buradaki bağlantıya tıklayıp siteye ulaşmak. Sonra bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki dosyayı yüklemelisiniz. Ardından site ona özel bir link veriyor, dosyayı paylaşmak istediğiniz kişiye bu linki göndermeniz gerekiyor.

büyük dosya gönderme

File Dropper ile dosya gönderme

Bu arada File Dropper’in en önemli tarafı, üyelik gerektirmemesi. Sitede hesap açmadan dosyalarınızı gönderebilirsiniz, ancak gönderdiğiniz dosyaların kontrolünü elde tutmak için hesap açmanızda fayda var.

Özellikler:

– Ücretsiz
– En fazla 5 GB büyük dosya gönderme
– Üyelik gerektirmez

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar

3) MEGA

Büyük dosya gönderme için kullanabileceğiniz en iyi servislerden bir tanesi de MEGA. Aslında bir bulut depolama hizmeti olan MEGA’nın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü mevcut. Kullanmak için üyelik gerektiren servis, 50 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor.

Özellikle güvenlik konusunda iddialı olan MEGA, iki faktörlü kimlik doğrulama ile hesabınızı koruma altına almanıza olanak veriyor. Yalnız bu serviste geleneksel parola sıfırlama yöntemleri yok. Yani şifrenizi unuttuğunuzda, e-posta adresinize kurtarma kodu gelmiyor. Onun yerine MEGA, hesabınıza özel bir recovery key (kurtarma anahtarı) veriyor ve şifrenizi unuttuğunuzda onunla sıfırlamanız isteniyor. Bu nedenle kurtarma kodunuzu kaybetmemenizde fayda var.

büyük dosya gönderme

MEGA, bütün platformlarda mevcut.

Bütün işletim sistemlerini destekleyen MEGA, büyük dosya gönderme için oldukça ideal bir servis. Evvela dosyalarınızı yüklüyorsunuz, sonrasında ona özel atanan bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşmanız yeterli oluyor. Ayrıca dosyayı parola ile korumak da mümkün.

Kullanılabilirlik: Windows, Mac, iOS, Android

4) SurgeSend

SurgeSend ile, büyük dosya gönderme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ücretsiz versiyonunda dosya başına 3 GB gönderime izin veren servis, aylık 15 dolar karşılığındaki profesyonel sürümünde ise bu sayıyı 50 GB’a yükseltiyor. İki sürüm arasındaki en büyük farklardan biri de gönderilen dosyanın süresi. SurgeSend, ücretsiz kullanıcıların gönderdiği dosyaları sunucuda 1 hafta tutuyor. Diğer taraftan Pro versiyonunu satın alanlar bu süreyi tercihe göre belirleyebiliyorlar.

büyük dosya gönderme

SurgeSend web sitesi

Özellikler:

Yüklemeyi duraklatma: Ücretli
Dosya depolama sınırı: 5 GB (ücretsiz) – 250 GB (ücretli)
Dosya başına yükleme sınırı: 3 GB (ücretsiz) – 50 GB (ücretli)
Dosyaları yeniden paylaşma: Ücretli
– Bağlantı süresi: 7 gün (ücretsiz) – Özel (ücretli)

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar

5) Lifebox Transfer

Büyük dosya gönderme servislerinden olan Lifebox Transfer, Turkcell’in geliştirdiği bir servis. Ücretsiz olarak kullanılabilen dosya transfer hizmeti, en fazla 5 GB büyük dosya gönderimine izin veriyor.

Öncelikle göndermek istediğiniz fotoğrafı, videoyu veya diğer dosyaları Lifebox Transfer’e yüklemeniz gerekiyor. Ardından göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresiniz yazıyorsunuz ve dosya alıcıya iletiliyor.

Lifebox Transfer’i kullanmak ücretsiz.

Özellikler:

– 5 GB’a kadar büyük dosya gönderme
– Dosyayı 7, 14 veya 21 gün süreyle saklama
– Gönderilen dosyayı şifreleme

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar

6) Send Anywhere

Şu ana kadar anlattığımız büyük dosya gönderme siteleri arasında en farklısı Send Anywhere. Zira çalışma mantığı itibariyle kendisini diğerlerinden ayıran servisin üç farklı paylaşım methodu bulunuyor. Bunlar şöyle:

– Direct
– Link
– Email

Direct yöntemiyle gönderdiğiniz dosya, 6 haneli bir dijital anahtar ile korunuyor. Karşı taraftaki kişinin de uygulamayı açıp istenen yere, sizin ekranınızda gözüken anahtarın aynısını girmesi gerekiyor. Bunun dışında dosyayı doğrudan mail adresine gönderebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz özel bir link oluşturup direkt arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

büyük dosya gönderme

Send Anywhere, dijital anahtar yardımıyla çalışıyor.

Link modu ile paylaşılan dosyalar Send Anywhere sunucularında 48 saate kadar tutuluyor. Bağlantıyı sildiğinizde veya bağlantının süresi dolduktan sonra, güvenlik nedeniyle tüm dosyalar siliniyor.

Özellikler:

– Dosya paylaşım sınırı: Limitsiz (Direct) – 10 GB (Link ve Email)
– Süre: 10 dakika (Direct) – 48 saat (Link ve Email)
– Gönderilen dosyayı silme

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar

7) Mediafire

Mediafire, ücretsiz versiyonunda dosya başı 10 GB gönderime müsaade ediyor. Daha fazlasını göndermek için Pro veya Business sürümlerinden birini satın almanız gerekiyor. Ayrıca yüklediğiniz dosyaları daha sonra silmek ve kontrol edebilmek için uygulamada hesap açmanız gerekiyor.

Mediafire ile dosya gönderip alma

Temel özellikler:

– Dosya başı gönderim: 10 GB (ücretsiz) – 20 GB (Pro ve Business)
– Parola ile koruma: Ücretli
– Tek kullanımlık link oluşturma: Ücretli

Kullanılabilirlik: Windows, Mac, Android, iOS

8) Volafile

Volafile, oda sistemiyle çalışan bir büyük dosya gönderme servisi. 20 GB’a kadar dosya gönderimine izin veren servis ile kişisel bir oda oluşturup içeriklerinizi oraya yüklüyorsunuz. Ardından oluşan her odaya özel bir link belirleniyor. Dosyaları arkadaşlarınızla paylaşmak için o bağlantıyı kullanmanız gerekiyor.

Volafile ile oda oluşturularak dosya paylaşımı yapılıyor.

Aynı zamanda müzik, fotoğraf, video, belge vb. bütün dosya türlerini yükleyebileceğiniz Volafile odalarınıza isim vererek kişiselleştirebiliyorsunuz.

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar

9) WeSendit

Büyük dosya gönderme servislerinden WeSendit ücretsiz olmakla beraber kurumsal çözümler de sunuyor. Ancak ihtiyacınız yoksa, ücretsiz versiyonundaki 50 GB dosya gönderme limiti ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Öncelikle göndermek istediğiniz fotoğrafı, videoyu veya diğer dosyaları WeSendit’in sunucularına yüklemeniz gerekiyor. Ardından göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresiniz yazıyorsunuz ve dosya birkaç dakika içerisinde alıcıya iletiliyor.

WeSendit, 50 GB depolama alanı sunuyor.

Temel özellikler:

– 50 GB dosya limiti
– Dosyaların saklanma süresi: 7 gün

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar

10) TransferXL

TransferXL, ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümüyle hizmet veriyor.

Ücretsiz sürüm özellikleri:

– 5 GB maksimum transfer boyutu
– 10 GB maksimum günlük transfer boyutu
– 1 hafta saklama
– Uçtan uca şifreleme
– Bölge seçimi
– Transfer yönetimi

TransferXL’ın arayüzü

Pro sürüm özellikleri:

– 25 GB maksimum transfer boyutu
– 50 GB maksimum günlük transfer boyutu
– 6 hafta saklama
– Uçtan uca şifreleme
– Bölge seçimi
– Transfer yönetimi
– Özel arka plan
– Özel alt alan adı

Kurumsal sürüm özellikleri:

– 100 GB maksimum transfer boyutu
– 200 GB maksimum günlük transfer boyutu
– 3 ay saklama
– Uçtan uca şifreleme
– Bölge seçimi
– Transfer yönetimi
– Özel arka plan
– Özel alt alan adı

Kullanılabilirlik: Web sitesi aracılığıyla tüm platformlar
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık dostlar, teşekkürler. 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Telegram?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Tam da ihtiyacım olan zamanda bu yazıyı görmek.. Emeğinize sağlık.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Faydalı bir bilgi, teşekkürler🙏🙏🙏

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Samsung link sharing atlanmış halbuki benim en çok kullandığım ve gayet hızlı bi servis ama göndermek için smaung bir cihaz gerektiriyor ama her cihazdan alinio bir de apple mailde icloud un da öyle bir şeyi vardı ama o appel mail uygulamasında oto. Öyle atoyodj

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Ya şöyle wifi directle gönderim yapan uygulama göstersenin yakındaki cihazlar çalışmıyor nearby share kayboldu opera mini ve es dosya ile anca gönrerebiliyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Mega adamdır

" Büyük dosya göndermek için 10 servis ve program konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Büyük dosya göndermek için 10 servis ve program ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Büyük dosya göndermek için 10 servis ve program ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması