Okunma

Apple’a Dava Üstüne Dava!


31 Aralık 2010 Cuma 17:30
Apple’a Dava Üstüne Dava!

Fenomen marka Apple, adeta taarruz altında. HTC ve Nokia’nın patent haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Apple’a açtığı davalara (HTC-Apple Savaşında Yeni Cephe), şimdi de bilgi hırsızlığı davası eklendi. Büyük Elma’ya, kullanıcılardan edindiği bilgileri, üçüncü şahıslara dağıtmak iddiasıyla dava açıldı.

İddia metninde Pandora, The Weather Channel, Dictionary.com ve elbette Apple yer alıyor. Dava dilekçesinde, App Store’da bulunan bu uygulamaların, kullanıcıların izni olmadan kişisel bilgileri topladığı ve Apple’ın buna hiçbir şekilde ses çıkarmadığı ifade ediliyor. Top şu anda, ABD Federal Bilişim Dairesi’ne atılmış durumda. Eğer Apple ve söz konusu firmalar davayı kaybederse, ödeyecekleri tazminat küçük bir ülkenin iç borcunu kapatabilir.

:: Sizce dava nasıl sonuçlanır?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’a Dava Üstüne Dava! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’a Dava Üstüne Dava! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’a Dava Üstüne Dava! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "