Büyük Veride Güncel Eğilimler


14 Kasım 2014 Cuma 11:09
Büyük Veride Güncel Eğilimler

Sunuma Levent Erden, Turkcell Bireysel Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül ve DHL İnovasyon Direktörü Markus Kückelhaus katıldı. Büyük veri günümüzün ve geleceğin en çok öne çıkacak başlıkları arasında ye alacak. Büyük verideki 3H kavramı yani hız, harmoni ve hacim aslında kavramı anlamada da büyük önem taşıyor.

Sunumun ilk bölümünde Levent Erden ve Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür yardımcısı Yiğit Kulabaş kurban bayramı verileri üzerinden konuştu. Bu verilere göre; kurban bayramında 1,6 milyon kişi İstanbul’dan ayrıldı. Yani şehrin yüzde 12’si İstanbul dışına çıktı. Turkcell verilerine göre bayramda en fazla gidilen yer Kastamonu oldu. Kastamonu’nun nüfusu 320 binken İstanbul’da 500 binin üzerinde Kastamonulu yaşaması da seyirciler arasında şaşkınlık yarattı. Bayramda en fazla tercih edilen ilçeler ise Bodrum, Kemer, Çeşme, Ayvalık ve Fethiye olarak sıralanmış.

14-11/14/bigdata.jpg

Levent Erden’e göre bugüne kadar üretilen verinin yüzde 90’ı son iki senede üretildi. Geleceğin en önemli mesleği veri okuma üzerine olacak. Dönüp dolaşıp haberciliğin ana kuralına geliyoruz. 5N1K. Kim, Ne, Nerede, Ne zaman, Nasıl, Neden? Seçimlerde de kullanılan bir yöntem bu.

Levent Erden’den sonra sahne alan Burak Sevilengül de müşteri odaklı pazarlamada büyük veri çözümlerinin nasıl kullanılacağı konusunda çeşitli bilgiler verdi. Son olarak sahneye çıkan Markus Kückelhaus ise lojistik sektöründe büyük veri çözümleri ve DHL’in projeleri üzerine bilgiler verdi.

:: Büyük veri size korkutucu geliyor mu?

:: Turkcell Kurumsal ile ilgili gelişmeleri takip etmek için LinkedIn sayfasını takip edebilirsiniz.
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Büyük Veride Güncel Eğilimler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Büyük Veride Güncel Eğilimler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Büyük Veride Güncel Eğilimler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  2. 2 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!