Okunma

Büyük Veri’de Taşlar Yerinden Oynuyor


14 Mayıs 2014 Çarşamba 12:49
Büyük Veri’de Taşlar Yerinden Oynuyor

Teleperformance, müşteri analitiği şirketlerinden GN Research ile güçlerini birleştirdikten sonra Teleperformance Analytics ürününü geliştirdi. “Büyük Veri”yi kullanarak müşterileri için yeni iş süreçleri ortaya koyan Teleperformance, Analytics’in sunduğu katma değerli çözümlerle çağrı merkezi sektöründe ilk kez geniş çaplı bir “Büyük Veri” uygulamasını da hayata geçirmiş oldu.

Büyük Veri’yle gelen müşteri memnuniyeti

Gelişmiş çağrı merkezi araştırma ve müşteri geçmişi analizini birleştiren Teleperformance Analytics, Teleperformance’ın müşteri deneyimi alanında yenilikçi ve bütünleşik bir hizmet sunmasına yardımcı oluyor. Çeşitli kanallardan elde edilen marka algısına ve müşteri davranışına dayalı veriler, Teleperformance Analytics ile birleştiriliyor ve belirli kriterler dâhilinde ayrıntılı analizlere tabi tutuluyor.

Müşteri memnuniyetini etkileyen faktörlerin ortaya konmasını sağlayan ’Büyük Veri’ analizlerini proaktif aksiyonlara dönüştüren Teleperformance Analytics, bu sayede fırsatları ve sorunları önceden yakalıyor. Şirketler de müşteri şikâyetlerini ve hareketlerini öngörüp buna göre hazırlık yapıyorlar” diyen Teleperformance Group şirketi GN Research CEO’su Paolo Righetti, müşteri analitiği hizmetinin avantajlarıyla ilgili şunları söyledi:

Analizler sonucunda ortaya çıkan bu farkındalık, müşterileri daha yakından tanımamızı sağlarken, müşteri bağlılığı ve satışları artırıcı aksiyonları da öngörmemize yardımcı oluyor. Teleperformance çözümü, aynı zamanda akıllı iş senaryolarından kaynaklanan verimlilik artışı sayesinde kurumsal müşterilere maliyet tasarrufu sunarak artı değer de katmış oluyor.

Analytics Türkiye’de

Teleperformance Analytics başlığı altında müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış In Touch, On Target ve Smart Cast gibi üç temel çözüm sunan Teleperformance, bugüne kadar Brezilya’dan İngiltere’ye, ABD’den Filipinlere kadar dünyanın farklı bölgelerinde Teleperformance Analytics ile birçok proje geliştirdi.

Bu çözümden faydalanan çokuluslu bir enerji şirketi, kısa sürede tahmin doğruluğunu yüzde 26’ya çıkararak kurumsal verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırdı; operasyonel maliyetlerini ise büyük ölçüde azalttı. Kamu hizmeti veren çokuluslu bir diğer şirket ise, müşteri hizmetlerine gelen şikâyetleri yüzde 25 oranında azaltmayı başardı. Ayrıca ayda 6-10 bin arası şikâyet alan bir enerji şirketi, yazılı şikayetlerin sayısını azaltmak için aldığı Teleperformance Analytics hizmeti sayesinde, şikayetleri yüzde 15 oranında düşürmeyi ve 700 bin avro civarında yatırım getirisi almayı başardı.

Teleperformance’a sorduk

Konuyla ilgili ayrıntıları Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan‘a sorduk.

:: Teleperformance hizmetleri hakkında neler biliyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Büyük Veri’de Taşlar Yerinden Oynuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Büyük Veri’de Taşlar Yerinden Oynuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Büyük Veri’de Taşlar Yerinden Oynuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "