Okunma

Büyükelçi ile THY arasında efsane diyalog!


10 Nisan 2017 Pazartesi 06:35
Büyükelçi ile THY arasında efsane diyalog!

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi konumunda olan Türk Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde Konakri – Ouagadougou – İstanbul uçuşunda yaşanan doğum olayı ile gündeme geldi.

TK538 sefer sayılı uçuşta bir yolcunun uçak havalandıktan sonra doğumunun başlaması üzerine, THY’nin kabin memurları olaya müdahe ettiler ve 13 bin metre yükseklikte bir bebek dünyaya geldi.

Dünya genelinde haber bültenlerine konu olan bu olay sonrasında, İngiltere Büyükelçisi ve THY Genel Müdürü arasında Twitter’da yaşanan diyalog kısa bir süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturdu.

Richard Moore ve Bilal Ekşi arasında laptop diyaloğu!

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, Twitter hesabı üzerinden THY uçağında yaşanan doğum olayı ile ilgili haberi paylaşarak, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi tebrik etti.

17-04/10/untitled-4.jpg

Büyükelçi’nin paylaşımına cevap veren Bilal Ekşi ise, ‘ Sn. Büyükelçi, mesajınıza çok teşekkür ederim. 42.000ft’de yolcularımıza ekibimiz her türlü yardımı gösteriyor .Sadece laptoplarını veremiyor ‘ ifadelerini kullanarak ABD ve İngiltere’nin uyguladığı kabin yasağına gönderme yaptı.

Bilal Ekşi’nin, İngiltere Büyükelçisi’ne verdiği yanıt sosyal medya üzerinde hızla paylaşılmaya devam edilirken, Richard Moore’ın cevabı güvenlik oldu.

:: Twitter’da yaşanan bu diyalog hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Büyükelçi ile THY arasında efsane diyalog!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Uçağıda indirmesinler değişlmi sonuçta uçağında belli aksamlarına bomba koyulabillir. Saçma sapan uygulamalar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şu başlıkları biraz daha mantıklı yapmak iyi olmaz mı? bu mesajlaşmanın neresi efsane?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun thy yi seviyoruz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tarama yapan makinalara bağlamak en büyük cahillik
  Sorun cihazların o bahsettiğin teknolojik tarama yapılmadan geçmesiyse, THY Cihazları özel bavullarla abd ve ingiltereye götürü***** cihaz gidiyosa neden uçağa almak yasak ***** sadece yolcuların konfurandan etmektirk ki 10 saatten falza süren yolculuklarda laptap, tablet hertürlü kullanılır.bu konformadan mahrum etme ise rakip firmalara yarıyor hali hazırda avrupaya uçuş yapan bölgedeki enbüyük transit bölgeyiz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu yasağín sebebi cihaz taramasını sağlayacak yeni nesil makinelerin alınması gerektiği bildirildiği halde makineleri almamamız. Diğer devletler bu makinelere sahip oldukları için birbirlerini kısıtlamıyorlar. Mağdur numarası oynamasın kimse. Sen hem gerekli yatırımı yapma, hem de topluma mağdur numarası yap. Böyle şeyler çok yanlış.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ne şanslı çocuk istediği ülkeye vizesiz gidebilcek gerçi o zamana kadar vize diye bir şey kalmayabilir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sağlam geçirmiş bizimki

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Baya efsaneymiş ha eyy büyükelçi sen kimsin yea

 9. SDN Okuru dedi ki:

  THY, Alman lufthansa hava yollarının işlerinin kesilmesine sebep olmuştur bu yüzden almanya da belli bir kısıtlamalara maruz kalmıştır HANİ ÖZGÜRLÜK HANİ SERBEST PİYASA ALMAN İŞ ADAMLARI BİLE THY Yİ tercih ediyor BU KISKANÇLIK ÇEKEMEMEZLİKTEN BAŞKA NEDİR ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  böyle laf koyacaklarına British Airways, United Airlines uçaklarına aynı yasağı koysunlar, lobi yapsınlar bak o zaman o yasaklar nasıl kalkıyor. Ama yemez işte… Ancak "Ey…" diye bağırırlar.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İngiltere eğer kendi halkının güvenliğini o kadar düşünüyor ise kapalı kapılar ardında dönderdiği siyasetten vazgeçsin.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  gerçekten efsane diyalog

 13. SDN Okuru dedi ki:

  abi bombayı telefona koyupta patlatabilirler.. en güvenli uçuş THY dir.. Allah bozmasın. maşallah

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Tweet atacağına lobi faaliyeti yap, gerekli girişimlerde bulun hatta ilgili ülkelerde hukuki yollara başvur. Çünkü bu yasağı diğer ülkelerde uygulayabilir. Sanki büyükelçi bu yasağı getirdi de bir etkisi olacak. Başlığa aldanıp girdim ne efsane ne efsane :))

 15. SDN Okuru dedi ki:

  bu mu efsane 😀 ulan siz ne adamsınız ***** keresinde beşiktaşın maçını seyretmiştim quaresma daha yeni gelmişti beşiktaşa ,quaresmaya top geldi 😀 spiker topu ne güzel aldı ayağına diyordu arkadaşla gül gül ölmüştük yaaa xD

 16. SDN Okuru dedi ki:

  gerçekten de efsaneymiş

 17. SDN Okuru dedi ki:

  peki şimde ne değişti thy yeni bir firma değilki güvenlik sorunu ilk defa yokki dünyada bu dönemde olması bence altında ingiltere ve amerikanın türkiyeyi kıskandığı yatıyor

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bende birşey oldu sandım show haber gibi başlık atmış

" Büyükelçi ile THY arasında efsane diyalog! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Büyükelçi ile THY arasında efsane diyalog! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Büyükelçi ile THY arasında efsane diyalog! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "