Okunma

Çağrı Merkezlerine Yeni Düzenleme


24 Mart 2012 Cumartesi 08:07
Çağrı Merkezlerine Yeni Düzenleme

Banka ya da telefon, internet ve benzeri abonelerin en çok şikayet ettiği konuların başında sorunlarının çözüldüğü çağrı merkezlerinde telefonda beklemek. Zaman zaman bu konuda düzenlemeler yapan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu BTK, yeni yaptığı açıklama ile kullanıcıların yüreğine su serpti.

Yeni düzenleme ile gelen çağrıların yüzde 80’inin 20 saniye içinde cevaplanması yani müşteri temsilcisiyle görüşmeye geçilmesi gerekiyor. Ayrıca ana menüde bekletme sınırı da en fazla 45 saniye olacak.

Çağrı merkezlerinin bu cevaplama sürelerini düzenli olarak kontrol edecek olan BTK, merkezlerden düzenli olarak rapor da istiyor. Bu sayede bu kurallara uyulup uyulmadığı da denetlenecek.

Bu sınırlamalarla birlikte kullanıcıya yeni kampanya bilgileri verip, dakikalarca müzik dinletme dönemi de sona eriyor.

:: Yeni düzenleme kullanıcının sorunlarına çare olabilir mi? Tıklayın forumda tartışalım!
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Çağrı Merkezlerine Yeni Düzenleme”

 1. madmex dedi ki:

  yüzde 80’inin 20 saniye içinde cevaplanması Zaten çoğu çağrı merkezinin hedefi ve bu haber yeni değil + düzenleme eylül gibi alınacağı söylenmekte ek olarak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  cok ıyı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “Yeni düzenleme ile gelen çağrıların yüzde 80’inin 20 saniye içinde cevaplanması yani müşteri temsilcisiyle görüşmeye geçilmesi gerekiyor. Ayrıca ana menüde bekletme sınırı da en fazla 45 saniye *****

  Sonunda 🙂

 4. eSa dedi ki:

  Ana menüde bekletme süresi en fazla 45 sn. olacakmış. sıkıntı yok menüleri arttırırlar. zamanında tv de reklamlar ile ilgili de düzenleme yapılmıştı. ne oldu. şimdi daha beter reklam sokuyorlar. aynı hesap

 5. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  Bu haberlere ben inanmıyorum, bunlar göz boyamadan ibaret. Çünkü; eskiden de olduğu gibi yetkili kurumlar hep müesseseleri koruyorlar, kolluyorlar.
  Bu iş; çağrı merkezlerinde, Tedaşta, T.Telekomda, Bankalarda ve diğer özel ve kamu kurumlarında vatandaşa güvensizlik, hep kurumlar haklıdır, vatandaş kötü niyetlidir, ne yapılsa vatandaş haksızdır. Kadı hesabı ***** />
  Örnek olarak; T.Telekomda sabit ücreti kaldırabildilermi? Elektrik kesilmelerinin neticesinde voltaj düşmesinden dolayı arızalanan ev eşyalarının tazmin edildiğini hiç duydunuzmu?
  Bu düşündüklerimde keşke ben yanılsam, benim yanılmam benim yararımada olur ama malesef. Bazen haklı çıkmaktan hiç memnum ***** />
  Umarım bundan sonra, yukarıdaki yazdıklarım düzelir de, herkes memnun olur.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  süper haber

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Burda değinilmeyen bir nokta var çağrı merkezleri müşteriye kendi seçeneklerini sunuyor yani sorun çözmüyor. Bir noktada kiltlenip kadıklarında sorumlu biriyle görüşebilirmiyiz dediğimizde böyle birinin olmadığı söyleniyor. Ve genelde çok fazla bilgiye sahip değiller sadece müşsteriyi oyalıyorlar.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar geçen akşam smile adsl yi aradım belki inanmıyacaksınız ama tam tamına 36 dakika bekledikten sonra bağlanabildim müşteri temsilcisine…

 9. exop dedi ki:

  Hepsiburada çağrı merkezini kapatır herhalde. Yada hep biz o %20lik dilime gireriz,hep öyle olur kesin.

 10. comrade_tefo dedi ki:

  bu karar yeni değil uzun zaman önce bildirildi ve cc ler buna göre düzenlemeleri geliştirdi.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  haber kapak resimlerini iyi seçiyorsunuz yani ne diyeyim 🙂

 12. ALPARS™ dedi ki:

  artık dakikalarca melodi dinlemeyeceğiz

 13. Genero dedi ki:

  sonunda el attılar ya

" Çağrı Merkezlerine Yeni Düzenleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çağrı Merkezlerine Yeni Düzenleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çağrı Merkezlerine Yeni Düzenleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "