Okunma

Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor


08 Haziran 2011 Çarşamba 06:45
Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor

Son dönemin en popüler ürünleri hiç kuşkusuz ki tabletler. Tabletler arasındaki en popüler model ise yine hiç kuşkusuz ki Apple iPad.

Dünyanın önde gelen birçok markası kendi tablet modellerini piyasaya sürmüş olsa da şimdiye kadar hiçbiri iPad‘in yakaladığı başarının yanına bile yanaşamadı.

Display Search tarafından her çeyrekte yapılan taşınabilir bilgisayar satışları ve tahminleri raporunun en sonuncusunda iPad’in aslında çok ciddi bir rakibinin olduğu ortaya çıktı.

iPad’e Rakip ePad – Video İnceleme

Büyük bir çoğunluğu Çin‘de üretilen ve markaları belli olmayan tabletlerin pazar payının %20‘ye ulaştığı belirtildi.

Beyaz kutulu tabletler (Whitebox) olarak adlandırılan bu cihazlar üç ayda %235‘lik bir artış göstermişler. 2011’in ilk çeyreğinde bu ürünlerden toplam 1,9 milyon adet piyasaya sürülmüş.

Bu tip ürünlerin adları ve kullanılan logolar çok enteresan olabilyor

Talebin Sebebi

Bu tip tabletlere olan talebin artması insanların orta seviyede ve fiyatları da uygun olan tablet modellerinin çıkmasını istediğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

Öte yandan, tabletler her ne kadar popülerliğini artırsa da piyasaya sürülen ürün sayısında ufak bir düşüş yaşanmış. 2011’in ilk çeyreğinde toplam 9,7 milyon adet ürün piyasaya sürülürken, bu rakam bir önceki çeyreğin %5,2 gerisinde kalmış durumda.

Pazarın lideri ise tahmin edebileceğiniz gibi Apple iPad. Pazarın %54‘ünü elinde tutan iPad modellerini, daha önce belirttiğimiz gibi %20 ile beyaz kutulu tabletler takip ediyor.

:: Markasız tabletleri hiç deneme şansınız oldu mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  alcak olanlar dikkat etsinler hiç bir oyun oynayamayacağınız gibi dandik programlarla başbaşa kalıcaksınız android sonuçta her programda reklam çıkmasıda ayrı bi sinir edici şey siz siz olun asla çakmalara yanaşmayın (:

 2. SDN Okuru dedi ki:

  clients e katılıyorum … Yapmayın arkadaşlar, bırakın androidmiş falan fasarya bunlar. Ortada apple kalitesi ve ios gibi bi gerçek var 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ucuz denilen bu ürünlerdede hemen hemen aynı özellikler ve donanım bulunuyor ve fiyatları aşırı derecede ucuz büyük firmaların tek düşündükleri maximum kar. 1500 dolarlık ürünün kopyası 200 dolar olbiliyorsa siz düşünün artık bu soyguncuların haksız savaşını kimin kazanması gerektiğini

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı üründen satmaktayım 🙂 Dandik dediğiniz üründe 1Ghz işlemci, 512MB ram, Anroid 2.2 işletim sistemi bulunmakta, fiyatu 1/3ünden az… Daha yüksek özellikli versiyonları da mevcut…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  herşeyin orjinalini kullanacaksın da kardeşim apple ın orjinali nerede yapılıyo ki? aynı yerde. hepsi uzak doğu.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Herşeyin orjinalini kullanacaksın arkadaş, gerisi yalan dolan 😀

 7. yildiz61 dedi ki:

  Cinden nefret ediyorum..Herseyin cakmasi kardesim ne bicim bir ülke…

  Ipad bence cok güzel kullanmadim ama hosuma gidiyor alabilirim her an…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Çin dandik ürünler üretiyorda olsa aslında iyi rekabet yaratıyor…

 9. vladislav dedi ki:

  Mobee’ler tam olay zaten, yine iyi android yükleyebilmişler, android 2.1 blah blah..

 10. uygar2580 dedi ki:

  Markasız değil teeessüf ederiz 🙂 baba gibi zenithink zt-180 kullanıyorum, bir çok ta kullanıcısı var hatta bu sitedeydi galiba video incelemesi bile yapıldı 🙂

 11. orcnd dedi ki:

  [QUOTE=vladislav;1847664]Yakındada türkiyeye dadanır bu tabletlerr, öyle bi zaman olucakki herkesin ellerinde *****

  çoktan geldiler bile 😀 mobee, exper gibi markalar altında satılıyorlar. muhtemelen piranha, trident vb.. markalarda bu ürünlerden getirtecektir

 12. clients dedi ki:

  apple ürününe sadece yeni bir apple ürünü rakip olur : )

 13. vladislav dedi ki:

  Yakındada türkiyeye dadanır bu tabletlerr, öyle bi zaman olucakki herkesin ellerinde bunlardan.

 14. orcnd dedi ki:

  aslında bu android’in başarısı sayılabilir. eğer içlerinde android olmasa kimse bu tabletleri satın almaz

 15. shiftdelete.net dedi ki:

  [URL=”http://shiftdelete.net/cakma-tabletler-ipadi-tehdit-ediyor-29976.html”][B]Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor[/B]

  [/URL]
  Tablet piyasasında rakipsiz gözüken Apple iPad modellerinin aslında o kadar da rakipsiz olmadıkları ortaya çıktı. Hangi markanın, hangi tablet modeli Apple iPad’in tahtını tehdit etmeye başladı?

" Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çakma Tabletler iPad’i Tehdit Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "