Okunma

Çalışan Başına 1100 Dolar Tasarruf


15 Haziran 2009 Pazartesi 08:15
Çalışan Başına 1100 Dolar Tasarruf

Tek bir programla anlık mesajlaşma, toplu mesajlaşma, ekran paylaşımı, web konferans ve GPS desteği sunan Lotus Sametime ile çalışanlar ofis dışında işlerini devam ettirebiliyor. Firmalar ise müşterileri ile ilgilenen kişi sayısını yukarı çekebiliyor. Lotus, bu yazılım ile firmalara ofis dışında ofis ortamı sağlarken aynı zamanda yolculuk masraflarını da minimuma çekiyor.


Lotus Sametime ile gerçek zamanlı görüntülü konuşma gerçekleştirilebiliyor.

American Express’in yaptığı araştırmada açıkladığı rakamlara göre çalışanların, iş gezilerinde firmalara kişi başına maliyeti 1139 Amerikan Doları olarak belirlendi. Yol giderleri, otel masrafları ve iş seyahatleri için harcamaların bu kadar yüksek olduğu ve küresel krizin etkisini göstermeye devam ettiği günümüzde Lotus Sametime çözümü avantaj sağlıyor. Ofis sınırları dahilinde yolculuk gerçekleştirmeden gerçek zamanlı görüntülü konuşmalar sayesinde yolculuk masraflarını sıfıra indiriyor. Çalışanlar bulundukları yer her neresiyse, oradan ofis konforuyla çalışmaya devam edebiliyor.

Konu hakkında yorum yapan IBM Lotus Türkiye Satış Yöneticisi Ülkü Ceylan şunları belirtti; “Lotus’un akıllı işyerleri için tasarladığı Sametime ürünü aslında birçok konuda firmalara yeni ufuklar açıyor. İş yapış şekillerini değiştiren firmalar, yolculuklara ciddi yatırımlar yapmak yerine, işbirliği yaratan yazılımlar sayesinde hem para, hem de zamandan tasarruf ediyor. Çalışanlar sadece bir toplantı için yurtdışına gitmek yerine o zamanı daha efektif bir biçimde değerlendirebiliyor.

:: İşyerinde iletişim için ne kullanıyorsunuz?

Bilgi için: IBM
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çalışan Başına 1100 Dolar Tasarruf konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çalışan Başına 1100 Dolar Tasarruf ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çalışan Başına 1100 Dolar Tasarruf ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "