Okunma

Çalışanlara Facebook at Work Geliyor!


14 Ocak 2015 Çarşamba 18:45
Çalışanlara Facebook at Work Geliyor!

Facebook, birkaç iş ortağı ile birlikte test etmeye başladığını duyurduğu Facebook at Work ile çalışanların daha rahat bir şekilde Facebook kullanmalarını hedefliyor. Özellikle şirket içi yazışmalar, Facebook kullanılarak yapılabilecek.

Facebook kullanırken vakit kaybını minimuma indiren ve zaman açısından verimi artıran Facebook at Work’ün getirilerine bir göz atalım.

Facebook at Work, çalışanların Haber Kaynağı, Gruplar, Mesajlar ve Etkinlikler gibi Facebook araçlarını iş ortamı içerisinde de etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaya odaklanıyor.

15-01/14/image1.PNG

Şirket içerisinde kullanım için özel olarak tasarlanan “Facebook at Work” ile çalışanlar kişisel Facebook profillerinden ayrı bir şekilde, güvenlik ve gizlilik sunan bu ürün ile çalışma arkadaşları ile verimli bir şekilde iletişim kurabiliyorlar. Çalışanlar arasında paylaşılan bilgiler yalnızca söz konusu şirketin çalışanları tarafından görüntülenebiliyor. Yani kısaca profilinizin bir arka odası gibi.

Örneğin Facebook Messenger‘da iş arkadaşınıza bir şey yazmak için girdiniz fakat gözünüze pek çok farklı şey takıldı. İşte bu noktada yeni düzenlemeler devreye giriyor. 

Şu anda Apple App Store ve Android App Store üzerinden Facebook’un seçtiği iş ortaklarına sunulan pilot ürünle ilgili çalışmalar önümüzdeki aylarda da devam edecek. 

Uygulama bakalım final aşamasına ne zaman geçecek? Merakla bekliyoruz.

:: Sizce Facebook at Work, nasıl bir hamle? Özellikle en çok hangi özelliği işinize yarar?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Çalışanlara Facebook at Work Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Benm ki face kurulamyr bir bilgisi olan varmı arkadaşlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tum ic yazışmaları okusun facebook olduu

 3. uma350 dedi ki:

  Facebook televizyon mantýðý gibi. Programlarda, dizilerde insanlarýn dikkatini sürekli ekranda tutmak için ayný kare genelde 5 saniyeden fazla ekranda tutulmaz sürekli deðiþir ya facebook da tam sýktý býktýrdý laflarý ortada dolanmadan hop bakýyorsunuz birþeyler çýkarmýþ ortaya ve yine üzerine dikkat çekmeyi baþarmýþ. Adamlar iþi biliyorlar..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim shirket interneti ozellikle de facebooku kapatmisken

 5. seckyn dedi ki:

  Þirket sýrlarýný bile bile facebook a mý emanet edeceðiz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  güzel

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İngiltere whatapp ı mı yasaklamış

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook ve profesyonel iş hayatı birbirine oldukça zıt bence.

" Çalışanlara Facebook at Work Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çalışanlara Facebook at Work Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çalışanlara Facebook at Work Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "