Okunma

Cam filmi nasıl sökülür? Cam filmi sökmek için bedava yöntemler


07 Kasım 2017 Salı 16:53
Cam filmi nasıl sökülür? Cam filmi sökmek için bedava yöntemler

Bakanlıktan gelen cam filmi açıklamasından sonra vatandaşın merak ettiği sorulardan birisi arabalarındaki cam filmlerinin nasıl söküleceği hakkında oldu. Yeni araba alanda, eski araba alanda bu soruyu çok merak ediyor ki bizde ShiftDelete.net olarak cam filmini nasıl sökmeniz gerektiğini anlatacağız. İlk olarak piyasadaki cam filmi söktürme fiyatlarından bahsedelim. Cam filmi yasaklandığı için sırf bu işten para kazanan insanlar cam filmi sökerken bile çok yüksek fiyatlar alıyorlar. Bu basit işlemi kendi arabanız için yapabilirsiniz fakat doğru yapmadığınızda istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Cam filmi söktürmem diyorsanız 427 TL cezayı göze alıyorsunuz demektir. 2017 için açıklanan cam filmi cezası bedelinin 427 lira olduğu açıklandı. Herhangi bir yerde cam filmi söktürmek istediğinizde 150 liradan başlayan oldukça yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalacağınızı söyleyelim. Arabanız fabrika çıkışlı filmli camlar ile satılıyorsa bu aşamada herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek yoktur. Bakanlıktan gelen açıklama ve yasak sadece sonradan film taktıran arabalar için geçerlidir.

İlk yöntem olarak buhar makinesini tercih edebilirsiniz. Filminizin kenarından tutarak yavaş yavaş kaldırırken cam ile film arasındaki boşluğa sıcak buhar üfleyerek sizde cama zarar vermeden filmden kurtulabilirsiniz. Sonrasında ise temizlemek mümkün olacaktır. Filmler söküldükten sonra cam sabunlu ve temiz bir bez ile silinmelidir. Kalan yapışkanlar ise yine buhar makinesi yardımıyla çıkarılmalıdır. Jilet kullanarak yapışkanlardan kurtulmak mümkündür.

Cam filmi kenardan bile çıkmıyorsa saç kurutma makinesiyle cam filmini ısıtın ve böyle işlem yapmaya çalışın. Arka camınızda film varsa eğer bu aşamada rezistansa zarar gelmemesi için çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece arka cam için oldukça titiz bir çalışma yapmanız gerekiyor.
yazarSalih Akçay

Teknolojiye dair içerik üreten Salih, gündeme dair bilgileri sizlere aktarıyor. İstanbul'da yaşıyor ve üniversite öğrencisidir. Markaların incelemeleri ve yeni gelişmeleri siz okuyucularımıza aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cam filmi nasıl sökülür? Cam filmi sökmek için bedava yöntemler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cam filmi nasıl sökülür? Cam filmi sökmek için bedava yöntemler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cam filmi nasıl sökülür? Cam filmi sökmek için bedava yöntemler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "