Okunma

Çanakkale şehitlerine mektup


18 Mart 2017 Cumartesi 08:30
Çanakkale şehitlerine mektup

Türk ve Anzak askerlerinin centilmenliğine sahne olan ve 18 Mart’ta bir zafere dönüşen Çanakkale Savaşı, dünyanın en kanlı savaşı olarak anılır.

Vatanları ve gelecek nesiller uğruna dünyaya veda eden askerlerin anısına Turkcell, 102 yıl öncesi ile bugün arasında dijital zaman köprüsü kuran bir proje imza attı.

Çanakkale’ye Mektuplar projesi ile geçmişle günümüz arasında bir bağ kurmayı amaçlayan Turkcell, Turkcell Barış Ormanı’na gelen yanıtlar kadar ağaç dikilmesini de sağlıyor.

Barış Ormanı büyüyor

www.canakkaleyemektuplar.com adresine girildiğinde görülen Gelibolu haritasında pek çok askerin ismi bulunuyor ve isimlerin üzerine tıklandığında memleketi, doğum tarihi gibi bilgilere ulaşılabiliyor.

 17-03/17/gorsel-1.png

Web sitesinden askerlerin mektupları okunabiliyor, istenilen kişiye mektup yazılabiliyor. Proje kapsamında cevaplanan her bir mektup için Çanakkale’de bir fidan dikiliyor. Çanakkale’de barışa uzanan Turkcell Barış Ormanı’na şimdiye dek dikilen ağaç sayısı ise 10 bin.


4 yorum - “Çanakkale şehitlerine mektup”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bilirsin her muharebeye giren olmez ' diye baslayan mektup dedem Canakkale sehidi Ustegmen Zahit e aittir Aliye yemliha Kiran 0532 4435422

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Onara cok minatariz Allah onardan razi olsun ne mutlu Turkum diyene

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcelli sevmem ama helal olsun

Yorum yazın

Geri bildirim