Canlı Yayında Rezil Olanlar


17 Mayıs 2010 Pazartesi 11:45
Canlı Yayında Rezil Olanlar

Teknoloji ve bilgisayar dünyasında her firma kendi ürününün rakiplerinden çok daha iyi ve çok daha kullanışlı olduğunu iddia eder. Piyasaya sürülecek her yeni üründen önce, onlar için yapılan tanıtımlarda en yeni özellikler, düzenlenen basın toplantılarında büyük bir gösteriyle tanıtılır.

Ancak her şey, her zaman istenildiği gibi gitmez. Planlandığı gibi çalışmayan cihazlar ya da yazılımlar, şirketlerin bir numaralı isimlerini zor durumda bırakır. 

Bu resimdekini tanıdınız mı?

Sadece bunlar değil, yüzlerce kişinin izlediği tanıtımların dışında, önemli konferanslarda kürsüye çıkan konuşmacılar, bazen öyle şeyler yapar, öyle şeyler söyler ki, kendilerini rezil rüsva ederler.

İşte bu olaylar arasından en öne çıkanları, videolarıyla beraber sizler için derledik. Bakın kimler, yüzlerce izleyicinin önünde nasıl rezil olmuş.

Ne dediği anlaşılmayan hacker

#http://video.shiftdelete.net/y/b11baf19db688cb38dcf46fe78861fe8.flv#

Fransız siber güvenlik uzmanı Jeroma Athias’ın FrHack konferansında yapmış olduğu konuşma, kendini rezil etmeye en güzel örneklerden biri.

Çok az İngilizce bilen Athias’ın yaptığı konuşmadan hiçbir şey anlaşılmaması bir yana, sunumda gösterilen slaytların hem basit, hem de saçma sapan olması, ünlü güvenlik uzmanını izleyicilerin gözünde yerin dibine soktu.

Asimo ve merdiven

#http://video.shiftdelete.net/y/c7eb5c0810fdc2a8bab8d415e7165689.flv#

Honda’nın geliştirdiği Asimo’yu birçoğunuz biliyordur. 2006 yılında Asimo ile yapılan bir gösteri, Honda yetkililerinin komik görüntüler vermesine neden oldu.

Sunucu tam da Asimo’nun yürümek dışında merdiven de çıkabildiğini anlatıyordu ki, Asimo yürürken önüne bakması gerektiğinin dersini çok kötü bir şekilde aldı.

Project Natal’ın olağanüstü hareketleri

#http://video.shiftdelete.net/y/fc43bb4cd827cac158e5b7f11957046a.flv#

Microsoft’un XBOX 360 için geliştirdiği yeni kontrol sistemi Project Natal, hiçbir cihaz kullanmadan oyun karakterlerini yönetmeyi vaat ediyor.

Microsoft’un Natal için yaptığı tanıtımlardan birinde yaşanan olay, sunumu yapan kişiyi rezil etti. Adamın yaptığı hareketler yerine, bir insanın yapmakta zorlanacağı şeyler yapan avatar, sunucunun zor duruma düşmesine yol açtı.

Bill Gates ve mavi ekran

#http://video.shiftdelete.net/y/0c47c040f3965d55b1b180b69714a3b5.flv#

Windows kullanıcılarının en sevmediği renk mavi olsa gerek. Windows 98′in CNN’de canlı olarak yapılan tanıtımında yaşanan mavi ekran hatası, hem sunucuyu, hem de yanında bulunan Microsoft CEO’su Bill Gates’i zor durumda bıraktı.

Bill Gates mavi ekrandan sonra “Windows 98’i bu yüzden daha piyasaya sürmedik.” dese de yaşanan olay, izleyicileri kahkahalara boğdu.

Yine Windows, yine hata

#http://video.shiftdelete.net/y/a6fdf225bed7078c777cd4ce9f27e1fb.flv#

Dünyanın en popüler işletim sistemi olan Windows, sahip olduğu özelliklerle olduğu kadar hatalarıyla da ünlü.

Windows’un en sürümü olan Windows 7 de hatasız değil. Japonya’da yayınlanan bir bilgisayar programında Windows 7′nin dokunmatik ekranlarla ilgili özellikleri tanıtılıyordu ki, sunucu amca parmaklarına tepki vermeyen Windows karşısında ne yapacağını şaşırdı.

Apple sunumları

#http://video.shiftdelete.net/y/eb3e97e1825e936aadf6523c0f0ae6a4.flv#

Sunumlarda hatalarla boğuşan bir tek Microsoft değil elbette. Teknoloji dünyasının devlerinden Apple da düzenlediği tanıtımlarda yaşadığı talihsizliklerle ünlü.

Steve Jobs ve ekibinin tanıtımlarda yaşadığı zor anları bir araya getiren bu videoda en çok duyacağınız şey “Şimdi çalışmıyor ama çalışırken çok iyi.” sözü olacak.

:: Bu videolar içinde, en çok rezil olan sizce kim?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Canlı Yayında Rezil Olanlar”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  keşke videolara altyazı ekleseydiniz… yoksa konuya 8. sayfa da mi eklemeli??

" Canlı Yayında Rezil Olanlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Canlı Yayında Rezil Olanlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Canlı Yayında Rezil Olanlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)