Okunma

Canon, Drupa 2016’da Yeni Baskı Çözümlerini Tanıttı


10 Haziran 2016 Cuma 07:01
Canon, Drupa 2016’da Yeni Baskı Çözümlerini Tanıttı

Canon, Düsseldorf’ta düzenlenen Drupa 2016 fuarında, kapsamlı ve giderek genişleyen portföyündeki teknolojik yeniliklerini sergiledi. Canon, baskı hizmeti sağlayıcılarının işlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarında onlara nasıl yardımcı olduğunu gözler önüne seriyor.

Canon, üretim baskısı alanına giriş yapmasının üzerinden 10 yıl bile geçmeden, baskı hizmeti sağlayıcılarına geliştirilmiş dijital çözümler sunan en önemli marka haline geldi.

Canon, kendisine ait üçüncü taraf iş akışları ve sonlandırma çözümleri tarafından desteklenen, pazarda öncü son teknolojili tabaka beslemeli toner ve inkjet baskı makineleri, kesintisiz beslemeli inkjet baskı makineleri, rulo ve düz yataklı geniş formatlı baskı makineleri sunabiliyor.

Canon’un Drupa 2016 fuarındaki standında üretim baskısı çözümlerine ait portföyünün tamamından örnekler, 25’ten fazla farklı canlı üretim iş akışı ile entegre bir şekilde görülebiliyor. Ziyaretçiler, baskı makinelerinin kapasitelerinin canlı bir şekilde gösterildiği ortamda, 300’den fazla baskı uygulamasından işlerinde kullanmak üzere ilham alabiliyorlar.

Teknolojik yenilikler

Canon’un sürekli hale getirdiği Ar-Ge yatırımları, portföyün tüm alanlarında yeni nesil ürün serilerinde kendini açıkça gösteriyor. Canon’un Drupa 2016 fuarında tanıtılan her yeni ürünü, en iyi kaliteyi, iyileştirilmiş medya çeşitliliğini ve daha yüksek verimliliği sunuyor. Böylece şirketin baskı hizmeti sağlayıcılarını desteklemeye dönük odaklanmasını yansıtıyor.

Canon’un en temel ürün inovasyonları

Baskı makinesinin kapasitesini yüksek kaliteli grafik sanatları uygulamalarını da içerecek şekilde genişleten yeni Chromera mürekkeplerin kullanıldığı Océ ColorStream 6000 Chroma kesintisiz inkjet baskı makinesinin küresel lansmanı.

Geniş bir medya seçeneği aralığında en yüksek toner verimliğini sunan Canon imagePRESS C8000VP modelinin 2015 sonbaharında piyasaya sunulan başarılı imagePRESS C10000VP modelinden hemen sonra gerçekleşen lansmanı.

Océ VarioPrint i300 yaprak inkjet baskı makinesi için standart ofset kuşe medyada yüksek kalitede renk üretimi sağlayan yeni ColorGrip seçeneğinin ve yeni mürekkeplerin küresel lansmanı.

Düz yataklı geniş formatlı baskı makinesi Océ Arizona 2200 serisi, yeni Océ Arizona 1200 serisi ve Océ ColorWave 910 ile birlikte küresel lansmanı.

Şubat 2015’te lanse edilen standart ofset medya üzerine baskı için optimize edilmiş Océ ImageStream 2400 kesintisiz beslemeli inkjet baskı makinesinin ilk kez kamuya açık şekilde sergilenmesi.

Canon’un genişleyen 3D baskı tekliflerini yansıtacak şekilde kısa bir süre önce duyurduğu Materialise ile ortaklığı sonrasında, Materialise Magics iş akışı yazılımlarıyla birlikte çalışır halde birçok sistem gösteriliyor.

Prototip inkjet baskı makinesini tanıttı

Drupa 2016 ziyaretçileri Voyager diye adlandırılan, Canon’un Prototip Yeni Nesil Üretim Inkjet Fotoğraf Baskısı Makinesi’nin canlı sunumlarını ilk kez görme şansına da sahip oluyor. Hala geliştirme aşamasında olan bu B2+ baskı makinesinin fotoğraf kalitesindeki inkjet çıtayı yeniden belirliyor.

Ziyaretçilerin alanda kolay bir şekilde gezinmeleri için Canon’un standı, Canon müşterilerinin iş alanlarını yansıtacak şekilde birbirinden rahatça ayırt edilebilecek yedi bölgeye ayrıldı: Ticari baskı; işlemsel ve doğrudan posta dahil ticari iletişim; kitap, dergi ve gazeteler dahil yayıncılık; reklamcılık ve kreatif baskı; 3D baskı dahil fonksiyonel/endüstriyel baskı; paketleme ve fotoğraf ürünleri.

16-06/10/1465480155_canon_drupa2.jpg

Standa yayılan bu 7 bölgenin her birinde çeşitli canlı iş akışları sergileniyor. Canon’un müşterilerini, uçtan uça çözümlerle destekleyip yüksek kaliteli sonlandırılmış ürünler sunma ilkesi, yirminin üzerinde teknoloji ortağına ait geniş iş akışı çözümü, medya işleme ve sonlandırma ekipmanı seçenekleriyle yedi bölgenin hepsinde kendini gösteriyor.

Drupa 2016’da Plockmatic ve BDT ile kurulan yeni ortaklıklar da duyurulacak. Her iki şirkete ait çözümler, Canon standındaki Canon’un imagePRESS renkli üretim baskı makineleri ile birlikte gösteriliyor.

Standın merkezindeki Çözümler ve Danışmanlık Merkezi’nde iş akışı, renk yönetimi ve iş geliştirme araçları dahil Canon’un derin teknik uzmanlığına ve çözüm tekliflerinin derinliğine dair gözlemler sunuluyor.

:: Canon’un yeni ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Canon, Drupa 2016’da Yeni Baskı Çözümlerini Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Canon, Drupa 2016’da Yeni Baskı Çözümlerini Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Canon, Drupa 2016’da Yeni Baskı Çözümlerini Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "