Canon PowerShot G9 X Mark II tanıtıldı


06 Ocak 2017 Cuma 14:00
Canon PowerShot G9 X Mark II tanıtıldı

Canon PowerShot G9 X Mark II resmi olarak tanıtıldı. Canon’un aynasız fotoğraf makinesi sahip olduğu özelliklerle beğeni kazanacak bir model.

17-01/06/powershot-g9x-1.jpg

 

Canon PowerShot G9 X Mark II özellikleri

Canon’un geliştirdiği Digic VII görüntü işlemcisine sahip olan G7 Mark II modelinde, 1 inç boyutlu görüntü sensörü yer alıyor. Fotoğraf makinesindeki işlemci, RAW modundan 8.2 FPS hızında seri fotoğraf çekmeye olanak sunuyor. Makinenin fotoğraf çözünürlüğü ise 20.2 Megapiksel seviyesinde.

17-01/06/powershot-g9x-4.jpg

3 inç boyutlu dokunmatik LCD ekrana yer verilen fotoğraf makinesinde, dahili WiFi, NFC ve Bluetooth bağlantı seçenekleri yer alıyor. 28-84mm fokal uzunluğa sahip olan lensin diyafram açıklığı ise f/2.0 – f/4.9 arasında değişkenlik gösteriyor.

Geliştirilmiş odak takip sistemine yer verilen fotoğraf makinesinde Canon’un Dual Sensin Image Stabilization adını verdiği 3.5 stop desteği sunan, lens ve sensör temelli görüntü sabitleme teknolojisi yer alıyor. Makinenin sunduğu ISO aralık 125 – 128000, enstantene hız aralığı ise 30 saniye ile 1/2000 arasında değişiyor. 

Stereo ses kaydı yapan cihazda, mono hoparlör kullanılmış. 60 FPS oranında 1080p video çekebilen Canon PowerShot G9 X Mark II modelinin satış fiyatı 530 dolar olarak açıklandı.

:: Sizce Canon mu Nikon mu?

 


 • yazarKaan Arlı

  İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN'de yer alacak.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Canon PowerShot G9 X Mark II tanıtıldı” üzerine 8 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   İyi güzelde pahalı

  2. SDN Okuru dedi ki:

   İşten anlamayan adamlar için bire bir. Fiyatı ucuz tutmuş olsalardı "bu niye ucuz, o zaman kötüdür bu" deyip almayacaklardı.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   İyi güzel de pahalı be

  4. SDN Okuru dedi ki:

   1 inç sensöre 530 dolar istemek nedir ya

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Şu 1" sensörlü kopmak makineleri ne diye üretiyorlar anlamıyorum. Tüm markalar standartlaştırdı artık bunu. Fotoğraf çekme hobisi olan Apsc den aşağısı almaz. Bu durumda seçenek çok azalıyor. Fuji yada Ricoh. Başka üreten kalmadı APSC.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Çüşş o paraya RX100 Mark 4 alırım

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Sony RX100 V ve Nikon DL24-85 çıkmışken biraz eski teknoloji kalmış gibi duruyor.

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Bu fiyattan bunları satacağını mı sanıyor canon?

  Yorum yazın

  Geri bildirim