Okunma

Yapay zekaya sahip flaş: Canon Speedlite 470EX-AI


26 Şubat 2018 Pazartesi 22:00
Yapay zekaya sahip flaş: Canon Speedlite 470EX-AI

Fotoğraf makinesi flaşları konusunda çok fazla gelişmeye tanık olmadığımızı söylesek sanırız yanlış olmaz. Öte yandan Canon, yeni flaş modeline yapay zeka ekleyerek bizleri heyecanlandırmayı başardı. Canon Speedlite 470EX-AI fotoğraf tutkunlarının çekimleri için yepyeni bir deneyim sunuyor.

Canon Speedlite 470EX-AI özellikleri neler?

Birçok fotoğrafçının bildiği gibi flaşı nesneye veya objeye doğrudan yöneltmek pek de iyi sonuçlar ortaya koymaz. Bunun yerine flaşı duvara veya tavana doğru çevirerek ışığın kırılıp yansıması sağlanır. Speedlite 470EX-AI ise Canon AI Bounce özelliğiyle bunu kendisi yapıyor.

Yapay zeka; fotoğraf makinesi, tavan ve konu arasındaki mesafeyi hesaplayarak ideal ışığı ve odanın doğal parlaklığı değerlendiriyor. Hatta fotoğraf makinesini hareket ettirdiğinizde bile flaş kendisini bütünleşik motoru ve sensörleri sayesinde otomatik olarak ayarlıyor.

Canon Speedlite 470EX-AI

Deklanşöre iki kez tıkladığınızda flaş öncelikle konuya ve tavana dönerek mesafeyi ölçüyor. Daha sonra ışığın en iyi şekilde yansıması için ideal açı ayarlanıyor. Tabii ki bu ayar yapıldıktan sonra konumunuzu değiştirmemeniz gerekiyor aksi takdirde hesaplama süreci tekrar gerçekleştiriliyor.

Speedlite 470EX-AI daha deneyimli fotoğrafçılar için yarı otomatik çalışma modu da sunuyor. Bu modda flaş konumları belleğe alınıyor ve ihtiyaç duyulduğunda geri çağrılabiliyor. Ürünün optik alıcısı da bulunuyor ancak radyo vericisini ihtiyaç durumunda kendinizin alması gerekiyor.

Nisan ayında satışa sunulacak olan ürün 400 dolar fiyat etiketine sahip.

:: Canon’un yapay zeka destekli flaşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yapay zekaya sahip flaş: Canon Speedlite 470EX-AI konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zekaya sahip flaş: Canon Speedlite 470EX-AI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zekaya sahip flaş: Canon Speedlite 470EX-AI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "