Okunma

Canon’un İlk Türk Kaşifi Belli Oldu


23 Mart 2015 Pazartesi 05:01
Canon’un İlk Türk Kaşifi Belli Oldu

Baskı ve görüntüleme çözümleri lideri Canon Europe, doğa, mimari, moda, film yapımcılığı ve foto muhabirliği gibi alanlarda dünyanın önde gelen fotoğrafçıları ile oluşturduğu Canon Elçiliği Programı’na Türkiye’yi de dahil etti. Atlas Dergisi’nin Yayın Yönetmeni olan fotoğrafçı Sinan Çakmak, foto muhabiri alanında Türkiye’deki ilk Canon kaşifi oldu.

Türkiye ile birlikte programa İspanya, Romanya, İngiltere ve Slovenya’dan da yeni kaşifler katıldı. Haziran 2008’de başlayan program ile Canon kaşifleri, atölye çalışmaları ve seminerlerle fotoğraf meraklılarına yeteneklerini geliştirmeleri için yol gösteriyor.

Sinan Çakmak kimdir?

1979 yılında Danimarka’da dünyaya gelen Sinan Çakmak, fotoğraf eğitimini Danimarka’daki Viborg Media Schools’da tamamladı. 2006-2007 yıllarında Skylife’ta fotoğraf editörü olarak görev aldı. 2006 yılından bu yana Anzenberger Ajansı tarafından temsil edilen Sinan Çakmak, 2007 yılında Atlas Dergisi’nde foto editörü olarak işe başladı. 2014 yılında ise Yayın Yönetmenliği görevine getirildi.

Sinan Çakmak fotoğraf üzerine seminerler veriyor, atölye çalışmaları yürütüyor. Türkiye’deki ulusal fotoğraf yarışmalarında da jüri olarak görev alıyor. Çakmak’ın gezi olayları üzerine “Gözün İsyanı Gezi” isimli bir fotoğraf kitabı bulunuyor. Sinan Çakmak, Canon EOS 6D kullanıyor.

:: Fotoğrafçılıkla ilgileniyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Canon’un İlk Türk Kaşifi Belli Oldu”

  1. Nemre dedi ki:

    shiftdelete.net botunda geliþme var, önceden üçer dörder açardý konuyu, artýk altýþar altýþar açýyor.
    Bu arada yönetime : Yahu fazladan açýlan þu baþlýklarý silmekten acizmisiniz yahu.

" Canon’un İlk Türk Kaşifi Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Canon’un İlk Türk Kaşifi Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Canon’un İlk Türk Kaşifi Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "