Okunma

Çantanıza Uygun Fare


17 Mayıs 2008 Cumartesi 21:00
Çantanıza Uygun Fare
Sürekli dizüstü bilgisayarınızla geziyor ve sunum yapıyorsanız, genellikle iki işi bir arada yapabilen bir ürün ararsınız. Bilgisayar aksesuarları konusunda tanınan üreticilerden olan Kensington’ın isminin en çok anıldığı yer, bilgisayar bileşenlerini korumak amacıyla üretilen kilit de olsa, firmanın esas ürünleri, günlük hayatta kullandığımız aksesuarlar.

Kensington’un SlimBlade isimli fare serisindeki SlimBlade Presenter, üzerindeki bir tuş yardımıyla çalışma modunu değiştirerek bir sunum aracı olabiliyor. Basitçe ileri geri işlevlerini yapabileceğiniz ürün, fare olarak kullanıldığında da oldukça yetenekli. Üzerinde sağ ve sol tıklama tuşları haricinde, sağa ve sola yatma hareketini yapabilen bir tekerleğe sahip.

Piller

Kensington SlimBlade Presenter, iki tane AAA pille çalışıyor. Bu pillerin altı aya kadar ömrü var. Tabii bu süre kullanıma göre değişiyor.

Gizli USB Alıcı

Ürün kablosuz olarak bilgisayarla iletişim kuruyor. Kablosuz alıcı ise güzel biçimde saklanmış. Üründeki gümüş renkli çerçeveyi çekip, sağ taraftan bastırdığınızda, farenin solundan mini USB alıcı dışarı çıkıyor.

Alıcı gayet küçük. Kullanım sırasında, özellikle de dizüstü bilgisayarla kullanılırken herşey çok güzel; fakat elbette bu boyut, ürünün kaybolma ihtimalini artırıyor. Neyse ki ayrıca taşımak zorunda değilsiniz.

Değerlendirme

Kensington‘un SlimBlade Presenter faresi, dizüstü bilgisayar çantasında taşınmak için üretilmiş bir ürün. Lazer algılayıcısı bulunan fare, birçok yüzeyde başarılı şekilde kullanılabiliyor. Ürünün genel tasarımı dar dizüstü bilgisayar çantalarında taşınmak için düşünülmüş. Dolayısıyla ne çok konfor vaat edecek kadar yüksek, ne de ExpressCard yuvalarında giren kart biçimli fareler kadar alçak.

Ürünün sunum özellikleri çok etkileyici olmasa da, üzerindeki "mode" tuşuna 3 saniye basarak sağ ve sol tuşları sunum denetimi haline getirebiliyorsunuz. Diğer taraftan, ürünün fiyatına baktığımızda, daha güzel numaralar beklerdik. Ürünün fiyatı, ithalatçı Albim Bilgi İşlem’in internet sitesindeki bilgilere göre 79,9 dolar + KDV. Açıkçası, aynı fiyata, üzerinde iki farklı denetim tuş takımı ve lazer işaretçi bulunan Microsoft Wireless Presenter Mouse 8000 ürünü varken, Kensington SlimBlade Presenter, ikinci tercihiniz olacaktır.

Kensington SlimBlade Presenter
Kablosuz fare

Algılayıcı: Lazer
Güç kaynağı: 2 x AAA pil (kutuya dahil)
Pil ömrü: 6 aya kadar
Bağlantı: USB alıcı ile kablosuz bağlantı

Üretici: Kensington / ABD
Ürünü sağlayan: Albim Bilgi İşlem

Fiyatı: 79,9 dolar + KDV

Hazırlayan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Çantanıza Uygun Fare”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Özelliğine göre pahalı bir ürün
    30 – 40 USD den ucuz olması gerekir….

" Çantanıza Uygun Fare konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çantanıza Uygun Fare ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çantanıza Uygun Fare ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "