Okunma

Cardapio Menu Bellekten Tasarruf Sağlıyor!


16 Ekim 2010 Cumartesi 09:26
Cardapio Menu Bellekten Tasarruf Sağlıyor!

Geçtiğimiz hafta kullanıcıların beğenisine sunulan Ubuntu 10.10‘un yankıları sürüyor. Deneyen herkesin hayranlıkla övdüğü yeni Ubuntu başarısını sürdürmenin haklı gururunu yaşıyorken bir yandan bazı kullanıcılar tarafından artan bellek kullanımıyla eleştiriliyor. Günümüzde sahip olduğumuz bellek miktarına oranla çok düşük kullanıma sahip olmasına rağmen, eski bilgisayar sahipleri daha düşük bellek kullanımında ısrarcı duruyor. Aktif kullanımında dahi 5 MB’ın altında kullanıma sahip olan Cardapio dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. (Yeni Ubuntu Karşınızda)

Kurulumu için aşağıdaki iki satırlık komutu sırasıyla terminale yazmanız yeterli olacaktır.

sudo add-apt-repository ppa:cardapio-team/unstable

sudo apt-get update && sudo apt-get install cardapio

Sonrasında Paneli sağ tıklayarak, Panele ekle seçeneğinden yeni menününüzü ekleyebilirsiniz.

:: Ubuntu’nun Menüsü’nü değiştirmeyi düşünür müsünuz?
yazarÖmer AK

Enerjisini Açık Kaynak dünyasından alan Ömer, yazılarını okuyarak büyüdüğü editörlerle beraber yazıyor olmanın sevincini yaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cardapio Menu Bellekten Tasarruf Sağlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cardapio Menu Bellekten Tasarruf Sağlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cardapio Menu Bellekten Tasarruf Sağlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "