Okunma

Yahoo!’da Koltuklar Sallanmaya Başlandı


27 Şubat 2009 Cuma 14:13
Yahoo!’da Koltuklar Sallanmaya Başlandı

Yahoo!, kurucusu Jerry Yang’ın geçici CEO’luk denemesinden zararlı çıkınca şirket yönetimi bu işi kotarabileceğini düşündüğü sektör dışından Carol Bartz’ı Ocak ayı başlarında CEO görevine getirmişti. Bir süre şirketi daha yakından tanımakla meşgul olan Bartz’ın ciddi değişiklikler yapacağını daha önce sizlere yazmıştık.


Yahoo!’nun paralarını artık Blake Jorgensen yönetmeyecek.

Bu değişikliklerin en ses getireni, yönetim kurulundan CFO (Chief Financial Officer) Blake Jorgensen’in şirketten ayrılmasıyla yaşandı. Jorgensen, CFO olarak Yahoo!’nun tüm mali işlerinden sorumluydu. Bartz, CEO’luğa başlamasının hemen ardından Elisa Steele’i CMO (Chief Marketing Officer) görevine getirerek pazarlama işini kendisine teslim etmişti. Bartz’ın, Yahoo!’yu kısa süre sonra kendi istediği tarzda bir organizasyona dönüştürmesi bekleniyor.

:: Yahoo!’nun yönetimi sizde olsaydı ilk iş olarak ne yapardınız?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yahoo!’da Koltuklar Sallanmaya Başlandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben bir kadinin yonettigi sirketin servislerini kullanmam.

" Yahoo!’da Koltuklar Sallanmaya Başlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo!’da Koltuklar Sallanmaya Başlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo!’da Koltuklar Sallanmaya Başlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "