Okunma

CarrefourSA’nın BT Altyapısı SAP’ye Emanet


23 Ekim 2013 Çarşamba 12:35
CarrefourSA’nın BT Altyapısı SAP’ye Emanet

Türkiye perakende sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteren CarrefourSA, öncelikli yatırım alanlarından biri olarak gördüğü BT altyapısının dönüşümü için kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP ile dev bir işbirliğine imza attı.

SAP Forum’da imzalanan işbirliği anlaşması, CarrefourSA’nın merkez ofis, dağıtım merkezleri ve mağazalarındaki teknolojik altyapı ve süreçlerini kapsıyor. 

Proje kapsamında CarrefourSA bünyesinde yer alan, muhasebe, satın-alma, tedarik, depo yönetimi, mağaza operasyonları, iş zekası gibi farklı süreçler yeni SAP platformu üzerinde gerçekleşecek.

CarrefourSA, yaklaşık bir yıl içerisinde hayata geçmesi planlanan projeyle birlikte, mağazacılık, lojistik ve finansal süreçler gibi tüm operasyonlarını, SAP platformu üzerinde gerçek zamanlı, birbiri ile entegre ve en hızlı şekilde yönetebilme esnekliğine sahip olacak.

SAP çözümleri sayesinde CarrefourSA, mevcut stok seviyelerinin azalması, siparişten teslimata kadar geçen sürelerde azalma, depolarda verimlilik ve performans artışı, tedarikçi fatura hatalarının minimuma indirgenmesi, dönem kapanışlarının hızlanması gibi faydalar elde edecek.

:: CarrefourSA ve SAP işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “CarrefourSA’nın BT Altyapısı SAP’ye Emanet”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sap okullarda da olmali, aksi halde benim gibi 7000€ verirsiniz 3 ayda.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  holding veya büyüme pörtföyünde olan firmaların kaçınılmaz sonu SAP R/3 ERP Entegrasyonlarıdır.
  -Yorum yapan arkadaş hantal demiş , dünyanın en fazla tablo barındıran ve buna bağlı datası olan eş paralellikte hızlı olan programıdır bu SAP.
  -Pişmanım demiş bir diğer yorumda da , oda iyi bir ekibin ve alt yapın yoksa zaten bu programa geçmen intihardır.// bu arada seni sap geçirecek danışman firmada senin sektörüne aişna olmalıdır ki sağlam bir test canlı süreci olsun .

  yukardaki yazılar, holding bünyesinde sap ile ilgili 5 yılı aşkın bir süredir çalışmalar sonucu yazılmıştır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Satin aldim pismanim kisacasi sap

 4. SDN Okuru dedi ki:

  SAP çok hantal geçsen bi türlü geçmesen bi türlü

" CarrefourSA’nın BT Altyapısı SAP’ye Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CarrefourSA’nın BT Altyapısı SAP’ye Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CarrefourSA’nın BT Altyapısı SAP’ye Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "