Okunma

Casio, Üretimi Çin’den Japonya’ya Taşıdı


12 Ocak 2016 Salı 11:10
Casio, Üretimi Çin’den Japonya’ya Taşıdı

Lambasız projeksiyon teknolojisini 2010 yılında projeksiyonlarda kullanarak sektöre öncülük eden CASIO,  Çin’de yaptığı üretimi, yeni teknolojileri de kullanacağı Japonya’daki üretim tesislerine taşıdı.

2007 yılından beri CASIO Türkiye Distribütörlüğünü yapan MOBİT Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Ekinci Casio tarafından Japonya’da misafir edildiklerini, Japonların dünyanın en büyük çevre felaketi olan Minamata Felaketi sonrasında cıvasız ürünlere büyük hassasiyet gösterdiklerini ve geleceğin, daha da geliştirilecek bu teknolojide olduğunu söyledi.

Japonya’da Casio’nun yeni üretim tesislerini de gezen ve bilgiler alan Ekinci “Daha önce Çin’de olan üretim tesisleri artık Japonya’ya alındı. Özellikle mercekler konusunda çok daha hassas bir üretim yapılıyor. Üretim bandında robot teknolojisi kullanılıyor. Bu da üretimin daha hassas ve temiz olmasını sağlıyor. Ancak sonrasında tüm parçalar tamamen elle montajlanıyor. Projeksiyonlar bu fabrikadan tüm dünyaya dağıtılıyor. Üretim teknolojisi ve kalitesi yıllardır istikrarlı bir şekilde arttırılıyor.” şeklinde konuştu.

:: Casio’nun bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Casio, Üretimi Çin’den Japonya’ya Taşıdı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence bu iyi olmuş çinden daha kaliteli üretim olur…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Casio era 300b 1***** ***** ye ***** gecerim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  herkes yerli malı ve yerli üretime doğru koşuyor. zengin olmanın tek yolu bu.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çin günümüz dünyası için çok büyük bir tehdit. Mevcut dünya düzenini yeniden yapılandıracak kadar hemde. Kapitalizmin bel kemiği ülkeler bu konuda aşırı rahatsız. Çin bu şekilde hızlı büyümemeli diye düşünüyorlar. Haklıda olabilirler belki. Ama şöyle de bir gerçek var adamlar çok hızlı ve çok ucuza herşeyi üretiyor. Bir firma açısından malzeme tedariki Çin'den çok ucuza gelebiliyor. Firmalarda bunu göz ardı edemiyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Üretim bandının tamamını derken… Casio o kadar çok çeşitli ıvır zıvır üretiyor ki… Şimdi plastik casio saatler caponya da mı üretilecek? Yoksa sadece yüksek teknoloji ürünleri mi?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çin yakında yeni süper güç olacak. Bunu engellemek için fabrikaları yavaş yavaş taşımak lazım. Casio'yu kutluyorum.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  alakası bile yok… çevre mevre hikaye… çindeki üretimin japonyaya taşınmasının sadece bir mantıklı nedeni olabilir… o da çine bağımlılığı azaltmak… aklı başında tüm ülkeler çinin önünün alınması gerektiğini tartışıyor… amerikada bu konuda çokça haberler çıktı… herkes çinden rahatsız… ancak bağımlılık ne kadar büyük ise kopmak da o kadar zor oluyor… casio küçük bir firma olduğundan kopabilmiş…

" Casio, Üretimi Çin’den Japonya’ya Taşıdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Casio, Üretimi Çin’den Japonya’ya Taşıdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Casio, Üretimi Çin’den Japonya’ya Taşıdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "