Okunma

Casus Dizüstü Rezaleti, Amerika’yı Sarstı


18 Şubat 2010 Perşembe 15:42
Casus Dizüstü Rezaleti, Amerika’yı Sarstı

Philadelphia Amerika’da gerçekleşen dizüstü casusluk rezaleti uzun süre tartışılacak nitelikte. Okul müdürünün, bir öğrenciye “evinde yaptığı eylemlerden” dolayı ceza vermesi ve kanıt olarak “webcam’de çekilen fotoğrafı” göstermesi ile skandal ortaya çıktı.

 

Bazı okul yöneticileri, okuldan öğrencilere tahsis edilen dizüstü bilgisayara, webcam’lerini istek dışı aktive edecek, “hayalet” bir yazılım yükledi ve uzaktan çalıştırdı. Daha sonra, öğrencilerin özel hayatlarını gizlice gözleyen müdür, ceza üstüne ceza vermeye başladı. Müdür ve olaya karışanlar hakkında tam kapsamlı bir soruşturma başlatıldı.

::Skandal hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Casus Dizüstü Rezaleti, Amerika’yı Sarstı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Casus Dizüstü Rezaleti, Amerika’yı Sarstı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Casus Dizüstü Rezaleti, Amerika’yı Sarstı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "