Okunma

Casus Yazılımlar Yükselişte


19 Nisan 2009 Pazar 18:26
Casus Yazılımlar Yükselişte

PandaLabs tarafından yayınlana istatistiklere göre, 2009 yılında zararlı yazılımların görünmesinde oldukça “verimli” bir yıl. 2009’un ilk üç ayında, 2008’deki aynı dönemle kıyaslandığında internete çıkan Trojan’ların sayısında %31,5 artış var. Bunun yanında aynı dönemler kıyaslandığında, reklam içerikli yazılımlarda ise %21’lik bir artış var.

Trojan İstilası!

Trojan‘lar konusunda resmen bir istila yaşadığımız, PandaLabs‘ın araştırmasından çıkan en önemli sonuçlardan birisi. Zira 2009’un ilk çeyreğinde ortaya çıkan kötü amaçlı yazılımların %73’ünü Trojan’lar oluşturuyor. Başınız ağrısın istemiyorsanız bu konuda önleminizi alın.

:: Son zamanlarda bilgisayarınızda hiç virüs yakaladınız mı?

Bilgi için: PandaLabs
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Casus Yazılımlar Yükselişte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Casus Yazılımlar Yükselişte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Casus Yazılımlar Yükselişte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "