Caviar, iPhone 12 Pro’nun kameralarını gizliyor!


02 Aralık 2020 Çarşamba 09:00
Caviar, iPhone 12 Pro’nun kameralarını gizliyor!

Yüksek fiyatlı tasarımlarıyla çok niş bir kitliye seslenen Caviar ürünleri, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını temel alarak hazırlanıyor. iPhone 12 Pro için kamera kapatma prensibine dayanan Caviar Stealth serisi oldukça ilginç görünüyor. Bir iPhone 12 Pro almayı düşünüyor ve kameralarının kapalı olması gibi bir isteğiniz varsa, Caviar’ın 4 bin 990 dolardan başlayan iPhone 12 Pro’su ile sizleri karşılıyor.

iPhone 12 Pro’nun kamerasını gizleme: iPhone 12 Pro Stealth

Kameralı telefonları kullanmayı tercih etmeyenler için geliştirilen bu yeni ürün, hassas meslek gruplarına sesleniyor. Kamera hassas meslek gruplarındaki insanlarda güvensizlik yarattığı için lüks ürünleriyle adından söz ettiren Caviar çözüm sunuyor. İşte Caviar da son model iyi kameralı bir telefonu kamerasız bir telefona dönüştürüyor.

iPhone 12 Pro için sunulan çözüm, üçlü kamerayı kullanmamayı ve kapatmayı hedefine alıyor. Hatta ön kameranın da çalışmadığı ancak Face ID‘nin TrueDepth teknolojisi sayesinde kızılötesi yer aldığı için çalıştığı aktarılıyor.

iPhone-12-Pro- Stealth-iPhone 12 Pro-nun kamerasını gizleme-00

Telefonda kullanılan bu panel, radardan kaçan jet roketlerinden ilham aldığı için isminde ”iPhone 12 Pro Stealth” kullanmış. Özelleştirilen bu telefon kurulumunun iki versiyonu bulunuyor. İki versiyonda da arka panel oluşturmak adına güçlendirilmiş titanyum kullanılıyor.

Siyah ve altın renklerinde iki versiyonu bulunan bu panelden 99 adet üretileceği aktarılıyor. iPhone 12 Pro’nun kamerasını gizleme mekaniğine dayanan kurulum, gerçekten de ”az” kişiye sesleniyor.

iPhone-12-Pro- Stealth-iPhone 12 Pro-nun kamerasını gizleme-01

Caviar diğer ürünlerine göre daha düşük bir fiyat biçilen siyah panel için başlangıç fiyatı 4 bin 990 dolar oluyor ve altın versiyonu olan modelde başlangıç fiyatı 5 bin 520 dolara kadar çıkıyor.

Bu fiyat, 23 bin 380 dolarlık altın kaplama iPhone 12 Pro‘ya kıyasla oldukça düşük kalıyor. iPhone 12 Pro için söz konusu kamera gizleme yöntemini kullanmak oldukça ilginç duruyor. Bu arka panel ile birlikte MagSafe’ın kullanılıp kullanılmayacağı hakkında bir detay verilmiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Saçma.

" Caviar, iPhone 12 Pro’nun kameralarını gizliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Caviar, iPhone 12 Pro’nun kameralarını gizliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Caviar, iPhone 12 Pro’nun kameralarını gizliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!