Okunma

CCIE Olmak İsteyenlere Fırsat


11 Ekim 2011 Salı 11:52
CCIE Olmak İsteyenlere Fırsat

Türkiye’deki tek Cisco Eğitim Çözümleri Ortağı (Cisco Learning Solutions Partner – CLSP) olan AcademyTech, en üst düzey Cisco ağ uzmanlık sertifikasyonları olan CCIE R&S (anahtarlama ve yönlendirme), CCIE Voice (IP tabanlı ses) ve CCIE Security (IP güvenlik) sertifikasyon programlarına yönelik olarak kasım ayında İstanbul ve Ankara şubelerinde yönelik eğitimler düzenliyor.

4 kişilik sınıflarda düzenlenecek eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı grupta yapılacak eğitimler yaklaşık 160 saat sürecek.

Ağ uzmanlığı sertifikasyon eğitimine katılmak için data ağları konusunda en az 3 yıldır çalışıyor olmak veya Cisco CCNP ve daha üst bir sertifikaya sahip olmak gerekiyor.

Türkiye’deki ilk Online CCIE eğitimi

AcademyTech’in eğitim programı kapsamında sınıf eğitimlerinin yanı sıra online eğitimler de bulunuyor. Daha önce CCNA ve CCNP eğitimlerinde kullanılan online eğitim modelinin sağladığı başarı nedeniyle CCIE eğitimlerini de online olarak düzenlemeye karar verdiklerini söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız;

Uzaktan eğitim programı birebir bir eğitim programı. Bu programa katılan her öğrenciye bir eğitmen tahsis ediliyor ve öğrenci eğitim programını eğitmen ile birlikte planlıyor. Kamera sayesinde eğitmen ile doğrudan iletişim kuran öğrenci kendisine verilen CCIE lab’lari sayesinde en verimli şekilde eğitime katılıyor. CCIE Egitimine katilan öğrencilerimize ayrica 1 sene boyunca kendilerini yenilemeleri acisindan mentor’luk desteği de veriliyor.” diye konuştu.

İlk CCIE Sınavı denemelerinde %80 başarı

Hem ulusal hemde uluslararası katılımcılara verilen CCIE Eğitimleri sonrasında en geç bir ay içinde sınava giren öğrencilerin başarı oranı %80’i buldu.

AcademyTech’in bu başarısını Cisco’nun yetkili CCIE 360 Programına dahil olmak olarak nitelendiren Özcan Yıldız;

Hem Türkiye’den hem de diğer ülkelerden gelen katılımcıları özel CCIE lab’larımızda ağırlıyoruz. Hem Cisco’nun müfredatı hem de AcademyTech CCIE Eğitmenlerin hazırlamış olduğu lab senaryoları ile başarı oranımızı çok yüksek noktalara çıkarmayı başardık.” diye konuştu.
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CCIE Olmak İsteyenlere Fırsat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CCIE Olmak İsteyenlere Fırsat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CCIE Olmak İsteyenlere Fırsat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "