Okunma

Bir Zamanlar CD Diye Bir Şey Vardı


22 Mart 2009 Pazar 12:49
Bir Zamanlar CD Diye Bir Şey Vardı

Plaktan kasede, kasetten CD’ye, CD’den DVD’ye derken, basılı materyallerde olan müzik satışının bir sonraki ‘nesli’ kuşkusuz dijitaller. MP3 çalarlar, iPod’lar vs. 2008’de toplam 1,5 milyar şarkı satıldı.


Bir zamanlar bunlarla müzik dinlenirdi, şimdi CD’ye dinleyenler bile azalıyor.

NPD adlı araştırma firmasının Digital Music Study adlı araştırmasının sonucunda ortaya çıkan rakamlara göre, müzik satışları 2008’de bir önceki yıla göre yüzde 10 artmayı başardı. Buna karşın tam 17 milyon kişi CD almaktan vazgeçip dijital müziğe geçiş yaptığını belirtti. Kimbilir, eğer CD satışları bu hızla düşerse, birkaç yıl önce başlıktaki cümleyi rahatça kullanabiliriz…

:: CD mi MP3 mü, tabii korsan olmayanından bahsederek…
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir Zamanlar CD Diye Bir Şey Vardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Zamanlar CD Diye Bir Şey Vardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Zamanlar CD Diye Bir Şey Vardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "