Okunma

Cebe İndirme Operasyonu!


09 Haziran 2009 Salı 07:33
Cebe İndirme Operasyonu!

Kablosuz ağın mobil cihazlarda yaygınlaşması özellikle 3G ile henüz tanışmamış olan ülkemizde mobil kullanıcılarına ciddi bir internet deneyimi sundu. Kısa süre sonra faaliyete geçecek olan 3G ise mobil internet deneyimini genel manada daha da özgür hale getirecek. Hal böyle olunca, interneti daha etkin kullanmayı sağlayan uygulamalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Yahut mevcut uygulamalar daha faydalı kullanım için yenileniyor. Tıpkı 4.0 versiyonuna güncellenen Smart Get gibi.


İndirme ayrıntılarını görüntüleyebiliyorsunuz.

Smart Get, Symbian tabanlı cihazlar için geliştirilmiş bir dosya indirme yöneticisi. Bilgisayar versiyonlarının hemen hemen sunduğu tüm özellikleri sunan uygulama, kullanışlı grafiksel arayüzüyle, kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Uygulamaya linkleri tek bir pencereden çoklu olarak arka arkaya ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca linkleri eklediğinizde, hangi isimle kaydedilmesini istediğinizi sorabiliyor.

 

İndirme yaptığınız sunucunun desteklemesi halinde, yarım kalan indirme işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, eklediğiniz linkler için, çok kapsamlı olmasa da bir zaman ayarı mevcut. Bu sayede, istediğiniz linklere indirileceği zamanı atayarak, indirmelerinizi sıraya koyabiliyorsunuz.


Smart Get’te de en az bilgisayarlardaki türevleri kadar seçenek sunuluyor.

İndirme yaptığınız sunucunun desteklemesi halinde dedik çünkü uygulama rapidshare indirmelerini de destekliyor. Üstelik tek yapmanız gereken rapidshare adresini uygulamaya bildirmek. Sonrasında uygulama gerekli rapidshare prosedürlerini yerine getirecek ve indirme otomatik olarak başlayacak. Kullanıcılarına hem görsel olarak hem de işlevsel olarak çok çeşitli fonksiyonlar sunan yazılım Python 1.4.5 ve üzeri yüklü Symbian S60 3. sürüm cihazlarda çalışıyor. Python’un bir sonucu olarak uygulamayı telefon hafızasına kurmanız gerekiyor. 

:: Büyük bir hafıza kartı ve 3G ile telefonunuzu indirme aracı olarak kullanmayı düşünür müsünüz?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cebe İndirme Operasyonu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cebe İndirme Operasyonu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cebe İndirme Operasyonu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "