Okunma

Cebinizde Java Varsa Torrent’iniz Var


01 Mayıs 2009 Cuma 08:34
Cebinizde Java Varsa Torrent’iniz Var

Ülkemize biraz geç adım atacak olsa da mobil internet dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Bunun bir sonucu olarak da internet tabanlı mobil uygulamalara rağbet oldukça fazla. MobTorrent bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı Torrent dosyalarının mobil olarak indirilmesini sağlayan bir mobil BitTorrent istemcisi.


İki dil seçeneği ile Torrent cepte!

MIDP 2.0 destekli tüm cihazlarda çalışabilen uygulama; oldukça basit ve hızlı bir arayüze sahip. Uygulama İngilizce ve Macarca olmak üzere 2 farklı dil seçeneği sunuluyor.

Programı kurduktan hemen sonra yükleme klasörünü belirlemeniz gerekiyor. Önceden tanımlı bir klasör bulunmadığından, Torrent dosyalarını da gösteremiyorsunuz.


MobTorrent motoru oldukça hızlı.

Açık kaynak kodlu olan yazılım henüz geliştirme aşamasında. S40 ve S60 tüm cihazlarda sorunsuz çalışabilmesine karşın Samsung’un bazı modellerinde yeterli hafıza olmasına karşın yetersiz hafıza uyarısı aldık. İlerleyen günlerde bu sorunun düzeltileceğini düşünüyoruz. Buradan indirebileceğiniz java dosyası .jar uzantılarını içeriyor.

:: Ülkemizdeki şebeke tabanlı internet fiyatlarının ucuzlaması bu tür programlara ilgiyi artırır mı?

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cebinizde Java Varsa Torrent’iniz Var”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    haaah bi mobil torrent eksikti şimdi tam oldu :))

" Cebinizde Java Varsa Torrent’iniz Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cebinizde Java Varsa Torrent’iniz Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cebinizde Java Varsa Torrent’iniz Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "