Okunma

CeBIT 2010: Altı Çekirdekli Görücüye Çıktı


03 Mart 2010 Çarşamba 16:48
CeBIT 2010: Altı Çekirdekli Görücüye Çıktı

CeBIT 2010 fuarında gezerken, bir çok büyük donanım firmasının devasa boyutlara varan standaları arasında aradığınızı bulmak bir yana, nereye gittiğinizi bile anlamanız güç.

Dev standların arasında sessiz sedasız duran AsRock standını çoğu insan farketmeden geçse de, aslında burada çok önemli bir şey bulunuyor.

Altı çekirdekli ilk masaüstü işlemcisi CeBIT 2010’da çalışır durumdayken

Altı çekirdekli buradaymış

Intel’in kısa bir süre sonra piyasaya çıkaracağı altı çekirdekli ilk masaüstü işlemcisi olacak olan Core i7 980X, burada sergileniyor.

Bu işlemciye destek veren X58 Extreme 3 adlı anakart, üzerinde bu işlemci varken çalışır durumda sergileniyor. Cinebench test yazılımına tabi tutulan Core i7 980X’in performansı ise gerçekten yüksek.

:: Altı çekirdekli işlemciler sizce ne zaman yaygınlaşır?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CeBIT 2010: Altı Çekirdekli Görücüye Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT 2010: Altı Çekirdekli Görücüye Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT 2010: Altı Çekirdekli Görücüye Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "