Okunma

Cebit 2010: GTX 480 Bu Ay Sonu Piyasada


03 Mart 2010 Çarşamba 06:54
Cebit 2010: GTX 480 Bu Ay Sonu Piyasada

Nvidia dün bizlere yeni çıkacak ürünlerin sunumlarını yaptı. Bu sunumda ilginç olan bir özellik, sunumun 3D olarak yapılması. Yani toplantıda olan herkes 3D gözlüklerini takarak sunumları izledi.

Oldukça ilginç geçen bu toplantıda Nvidia’nın ürün sorumlusu olan Andrew Fear, Fermi’nin piyasaya çıkış tarihini açıkladı.

Nvidia’nın yeni nesil üst seviye ekran kartı Geforce GTX 480, 29 Mart 2010‘da satışa sunulacak (Oyun Bilgisayarı Kurma Rehberi).

 

Fermi ekran kartları Cebit 2010 fuarında sadece PC sistemlerin içinde gösterildi. Bu kartları tam olarak gören yok.


Nvidia iki farklı ekran kartını piyasaya sürecek. Geforce GTX 480 ve GTX 470, 27 Mart tarihinden resmi olarak dünyaya tanıtılacak. Cebit fuarında bu kartların çalıştığını gördük.

Birçok ekran kartı üreticisi bu kartların demolarını yaptı. Fakat bu demolar kasanın içi göremediğimiz PC sistemlerinde yapıldı. Yani bu kartları sadece hissettik. Yani göremedik.

 

GTX 480’e yakından bakmaya ne dersiniz.

 

Bu sunumu Türkiye’den 4 kişi izledi. Bunlardan üçü ShiftDelete.Net editörleriydi. Sunumdan sonra hepimiz Nvidia’nin yönetici takımıyla yemeğe çıktık.

Oldukça kalabalık ve neşeli geçen bu yemekte İstanbul hayranı olduğunu ve İstanbul’u öve öve bitiremeyen Nvidia’nın ürün yöneticileri kimsenin bilmediği bazı detayları bizlere açıkladı. Bu detayların ne olduğunu merak ediyorsanız, ShiftDelete.Net’i takip etmeye devam edin (Ucuz Fermi’ler Ne Zaman?).

:: Nvidia GTX 480 ile AMD-ATI’ye zor anlar yaşatacak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cebit 2010: GTX 480 Bu Ay Sonu Piyasada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cebit 2010: GTX 480 Bu Ay Sonu Piyasada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cebit 2010: GTX 480 Bu Ay Sonu Piyasada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "