CeBIT Bilişim 2009 Hazırlıkları Başladı


17 Haziran 2009 Çarşamba 11:30
CeBIT Bilişim 2009 Hazırlıkları Başladı

Avrasya’nın en büyük iş ve teknoloji platformu ünvanlı CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl dile kolay 10.yaşını kutluyor. Bugün düzenlenen bir toplantıyla 2009’daki yenilik ve hazırlıkların anlatıldığı organizasyonda çeşitli değişiklikler de var. Açılış kapanış saatlerinden yeni bölümlere tüm detayları fuarı düzenleyen Hifaş Fuar Direktörü Orkunt Yozgat ile konuştuk.

İzleyin!

Geçtiğimiz yılı yaklaşık 160 bin ziyaretçiyle kapatan CeBIT Bilişim Eurasia, Anadolu’ya gösterdiği özel ilgiyle dikkat çekiliyor. Sanayi ve ticaret alanında gelişmiş 10 ilde Temmuz ve Ağustos ayları boyunca toplantılar düzenleyecek olan CeBIT Bilişim Eurasia yetkilileri, “Anadolu VIP Heyeti” başlığı altında bu illerdeki firmaların üst düzey yöneticilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca yine bu illerdeki firmaların çalışanları ve orta düzey yöneticileri de sanayi ve ticaret odalarıyla koordineli olarak fuara davet edilecek.

Yeni Bölümler

Fuarın en dikkat çeken yeniliklerinden biri son yılların en önemli teknolojik cihazları arasında kendine yer bulan netbook’lar olacak.

Ziyaretçiler, 4.salonda özel bir alan ayrılan netbook’ları birarada görebilecek ve karşılaştırma yapabilecek. Bir diğer dikkat çeken yenilikse Webciety adını taşıyor.

Web 2.0 tabanlı internet servislerinin çoğalması ve yarattığı etki, 6.salondaki bu alanda ziyaretçilere aktarılacak.


CeBIT Bilişim Eurasia 2009 salon planı.

Bu iki alan dışındaki özel alanlarsa 2 ve 3.salonlardaki TeknoKent, 3.salondaki TÜTED (geçen yılki müze yine ziyaretçilerle buluşacak), 4.salondaki Sosyal Sorumluluk Alanı, 5.salondaki Kamu Sektörü ile 6.salondaki İş ve Kariyer olarak sıralanıyor. Ayrıca 7.salon içerisinde HD World isimli bir alan için de görüşmeler sürdürülüyor.

Marketin Yeri Değişti

Önceki yıllarda fuar alanının hemen girişinde yer alan bilişim marketi bu yıl farklı bir yerde konumlandırılmış durumda. Orkunt Yozgat, 7.salon arkasındaki bu bölümü “Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak firmalara bu alanda satış yapma imkanı sunacağız. Böylece fuarımızı ziyarete gelenler son teknoloji ürünleri, avantajlı koşullarda satın alma imkanı bulacaklar.” sözleriyle yorumluyor.

İş Dünyası Genişliyor

Sadece kartvizitle girilebilen İş Dünyası Salonları bu yıl daha dolu olarak tasarlanıyor. 1, 2 ve 3.salonların tamamının ayrıldığı bu bölümde iş dünyasına yönelik çözümler ve ürünler ziyaretçilere tanıtılıyor.


CeBIT Broadcast bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia ile aynı çatı altında düzenleniyor.

Daha önceki yıllarda ayrı bir fuar olarak düzenlenen CeBIT Broadcast Cable & Satellite Eurasia (Uluslararası Uydu İletişimi, Yayıncılık, Kablo ve TV Sektörü Fuar ve Konferansı) fuarı bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia ile birlikte gerçekleştiriliyor. CeBIT Bilişim Eurasia’nın 8, 9 ve 10. salonlarının ayrıldığı bu fuar adından da anlaşılabileceği gibi yayıncılık ve uydu çözümleri tabanlı bir etkinlik olarak ziyaretçilerini ağırlayacak.

Tarih ve Saatler


CeBIT Bilişim bu yıl 5 gün sürecek.

CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl öncekilerden farklı olarak 6 değil, 5 gün olarak düzenleniyor. 7 Ekim Çarşamba günü başlayacak olan etkinlik 11 Ekim 2009 Pazar akşamı sona erecek. Firmalardan gelen talep üzerine böyle bir değişikliğe gittiklerini belirten Hifaş Fuar Direktörü Orkunt Yozgat, bunun toplam ziyaretçi sayısında ciddi bir fark yaratmayacağını belirtti. Bu yılki organizasyon, öncekilerden farklı olarak sabah 11’de değil, 10’da başlayacak ve akşam 18’de kapanacak.

:: CeBIT Bilişim Eurasia’daki bu değişiklikleri nasıl yorumluyorsunuz?

Bilgi için: CeBIT Bilişim
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
11 yıl önce

Ya şu fuarı okullar açılmadan yapsalar da bizde gidebilsek keş***** gitmek istiyorum ama okulum olduğu için gidemiyorum.

SDN Okuru
SDN Okuru
11 yıl önce

Bu sene gitmeyeceğim geçen senenin kazığını tekrar yemek istemiyorum… Avrupada dahil Cebit fuarlarında son 5 yıldır kalite düşüşü yaşanmakta…

SDN Okuru
SDN Okuru
11 yıl önce

Show çok iş yok… tam 4 yıldır gidiyorum telefon telekom şirketleri büyük showlar yapıyorlar başkada birşey yokbilgime ve görüşlerime katkı bulamıyorum buyıl gitmeyeceğim.

" CeBIT Bilişim 2009 Hazırlıkları Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT Bilişim 2009 Hazırlıkları Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT Bilişim 2009 Hazırlıkları Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2