Okunma

CeBIT Hakkında Bilinmeyenler!


03 Mart 2011 Perşembe 14:00
CeBIT Hakkında Bilinmeyenler!

Şu sıralar teknoloji dünyasının kalbi CeBIT 2011‘de atıyor. Peki, CeBIT’in kökleri ne zamana dayanıyor? İlk organizasyon nasıl gerçekleşti? 1970 yılında, Almanya Hanover’de büyük bir ticari fuar düzenlenmesine karar verildi. Hanover fuar alanının açılmasıyla, dünyanın en büyük sergisi ortaya çıkmış oldu. 1980’li yıllardan itibaren, bilişim sektörü de, organizasyona ağırlığını koydu.

1999 yılından itibaren CeBIT, dünyaya yayıldı. Şangay Çin, Sydney Avustralya, New York Amerika ve İstanbul Türkiye olmak üzere kapsam genişletildi. 2011 yılında Vali (Terminatör de diyebilirsiniz) Arnold Schwarzenneger, IBM’den Reid Hoffman, FlickR kurucusu Micheal Jones gibi güçlü isimler fuara destek verdi.

Şimdi CeBIT, 850.000’den fazla konuğa ev sahipliği yapan olağanüstü bir organizasyon ve teknolojinin kalbinin attığı yer. Asyalı rakibi COMPUTEX’den onlarca kat büyük ve tüm dünyanın gözü kulağı burada…

:: CeBIT hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “CeBIT Hakkında Bilinmeyenler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mükemmel bir dosya konus

" CeBIT Hakkında Bilinmeyenler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT Hakkında Bilinmeyenler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT Hakkında Bilinmeyenler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "