Okunma

CEO’sundan Twitter için Yeni Planlar


30 Haziran 2013 Pazar 14:00
CEO’sundan Twitter için Yeni Planlar

Sosyal ağlar arasında yaygın olarak kullanılan mecralardan biri olan Twitter anlık gelişmeler, flaş olaylar ve canlı etkinlikler karşısında yoğun bir trafik altında kalıyor. Bu trafiği gören ve bilen en yüksek merci olan CEO Dick Costolo, bu durumlar için bazı planlarının olduğunu söyledi.

Twitter Neden Açılmadı?

Brookings Center‘da Teknoloji kapsamlı bir konferans da konuşan Twitter CEO‘su Dick Costolo, canlı ve gerçek zamanlı etkinliklerde ortaya çıkan hızlı ve büyük verilerin, kullanıcılar için daha anlamlı hale gelmesini istediklerini belirtti.

Bu durumlar için planlarını paylaşan Costolo, Twitter’ın kullanıyor olduğu zamana bağlı yani kronolojik tweet akışının canlı etkinlikler gibi bazı durumlarda çok hızlı aktığını söyledi. Bunun için kullanıcıların tartışmaların ve tweet akışının önemli anlarını yakalayabilecekleri bir sistem geliştirmenin planları arasında olduğunu da belirtti.

Grafik olsun, geri sarsın!

Costolo etkinlik durumları için tartışma ve konuşma olaylarının yükselmesini gösterecek bir grafik yapısının olabileceğinin ve bu grafik üzerinden geriye doğru gidilebileceğinin hayalleri arasında olduğunu ifade etti.

Costolo bunların dışında birde DVR yani kayıt modu oluşturulabileceğini söyledi. Bu mod sayesinde etkinlikler sırasında geçen tweet akışının tekrar getirilebileceğini belirten CEO Costolo, canlı etkinliklerden önemli dilimleri ve görselleri de beraber olarak kullanıcılara sunmak istediklerini dile getirdi.

Son olarak geçtiğimiz sene Londra Olimpiyatları için hazırlanan sayfayı örnek gösteren CEO Dick Costolo, bu sayfanın dahi fikirlerini tam olarak yansıtmadığını belirtti. Bakalım Dick Costolo’nun fikirlerini herhangi bir etkinlik sırasında görüp nasıl bir kullanıcı deneyimi yaşatacağını görebilecekmiyiz.

:: Twitter CEO’su Dick Costolo’nun fikirlerini nasıl buldunuz?

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “CEO’sundan Twitter için Yeni Planlar”

 1. MonsterMMORPG dedi ki:

  twitter in bütün kaynağı cia fbi vs acik
  facebook hakeza

  eger türk makamları ile iş birliğine gitmezse bu siteler bence ip bazlı olarak komple yasaklanmalı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu twitter’ı kodlayan adam kör olmuştur.

 3. marancı dedi ki:

  Adamın halen doyumsuz olması twitter ın geleceğini daha parlak yapacaktır.

" CEO’sundan Twitter için Yeni Planlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CEO’sundan Twitter için Yeni Planlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CEO’sundan Twitter için Yeni Planlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "