Tüketiciler’in Limitsiz Şikayeti Sürüyor


22 Mart 2009 Pazar 15:21
Tüketiciler’in Limitsiz Şikayeti Sürüyor

GSM sektöründe tüketiciyi aldatan reklamlar sürüyor diyen Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, daha önce Avea ve Turkcell’in limitsiz tarifelerini şikayet etmişti. Artan rekabet sonrası yeni tarifelerin reklamlarında tüketiciyi yanıltacak bilgiler bulunduğuna dikkat çeken Tüketiciler Birliği, şimdi de Vodafone’un “cep limitsiz herkesle” tarifesini şikayet etti.


Tüketiciler Birliği, Avea ve Turkcell’in ardından Vodafone’un limitsiz tarifesini de şikayet etti.

Tarifenin reklamlarında bütün aramaların 45 TL olduğu belirtilirken, Özel İletişim Vergisi ile toplam maliyetin 54.54 TL olduğuna dikkat çeken Tüketiciler Birliği; Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik ile Etiket, Tarife ve Fiyat Listeleri Yönetmeliği’ne aykırı hükümler olduğu gerekçesiyle firmayı Reklam Kurulu ile Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu‘na şikayet etti.

:: Limitsiz tarifeleri kullanıyor musunuz?

Bilgi için: Tüketiciler Birliği
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Tüketiciler’in Limitsiz Şikayeti Sürüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Slm, aynı sorun bende de oldu, Avea’dan Vodafone’ye geçtim. Bana aylık 30 TL sabit ödeyeceksiniz, ayrıca operatör değiştirdiğini için de 6 ay boyunca aylık 250 dakika başka operatörleri de arayabilirsiniz dendi. Ancak ikinci faturam 60 TL geldi. Arayıp sordum siz 19 TL başka operatörlerle görüşmüşsünüz vergidir bilmem nedir falan dan bahsettiler saygısız müşteri temsilcileri. Ama benim promosyon dakikalarım var ve ben bunları kullanmadım dedim. Baktı evet 180 dakikanız daha var dedi. Peki bu fatura nedir dedim. Bilmiyorum inceliyoruz dedi. Tam 2 haftadır inceliyorlar. Sayısız mail, sayısız faksa rağmen hala bekliyorum. Ama Akçakale Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtım. Davayı kendim takip edebilirdim ancak özellikle bir avukat tuttum, vekalet ücreti ile birlikte tahsil edeceğim, ve hattı kapattıracağım. Turkcelle geçmeyi düşünüyorum.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  benim anlayamadığım husus şu… bir insan tarife değiştirirken araştırmaz mı? Hem bu şirketlerin sitelerinde hemde müşteri hizmetlerinde vergi dahil fiyatları ve limitleri belirtiliyor… her duyduğuna atlayan yurdum insanını anlayamıyorum

" Tüketiciler’in Limitsiz Şikayeti Sürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tüketiciler’in Limitsiz Şikayeti Sürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tüketiciler’in Limitsiz Şikayeti Sürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!