Okunma

Cep Saatinizi Otomatik Güncelleyin


20 Nisan 2009 Pazartesi 09:01
Cep Saatinizi Otomatik Güncelleyin

Symbian’ın açık kaynak koda geçmesi ve Symbian Vakfı’nın kurulmasıyla birlikte özü açık kaynak kod olan bir sistemin ücretli uygulamaların içersinde kalması ne kadar çelişkili bir hareket olacağı düşünülüyor olacak ki açık kaynak kodlu uygulamalar hızla gelişiyor.


Swim zaman senkronizasyonu

Swim de bunlardan bir tanesi. Amacı Google Calendar, Mobical, Zyb yahut Ovi gibi sistemlerin sunucuları üzerinden cihazınızın saatini güncellemek. Bu işlemi periyodik olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi; programda önceden belirlenmiş zaman aralıklarında da otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.


Ovi ile saatbaşı saat güncelleme

Uygulama dikkat çekici bir farklılık olarak UIQ platformuna tam destek veriyor. Ayrıca S60 3. sürüm için de farklı bir sis dosyası mevcut. Ne yazık ki şu anda S60 5. sürüm için destek sağlanamıyor.

Bilgi için: Swim

:: Uygulama hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cep Saatinizi Otomatik Güncelleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Saatinizi Otomatik Güncelleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Saatinizi Otomatik Güncelleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "